Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavení ventilátoru u pc

Zdravím,
postavil jsem si nové PC s procesorem i7 4790K, ale nějak nemůžu prijít na to, jak regulovat otáčky ventilátorů na chladiči CPU Noctua NH-D14.
Přikládám odkaz na screen hodnot. I když nastavím CPU FAN na 25%, otáčky zůstávají pořád stejné...
Neví někdo, kam šáhnout, co kde nastavit? Díky moc za odpověď :)zhpaw.png

Přesně takto jsem to měl zapojené a regulace nefungovala...
Teď mám zapojené adaptéry a větráky mají nižší otáčky a dostatečný výkon na uchlazení (zatím). Sice nejdou už ani zvednout ani snížit (pohybují se kolem 930-970), ale pokud bude hlučnost takováhle a chladící výkon dostatečný, regulaci nepotřebuji.

... a za predpokladu ze doska vie regulovat 3pin vetrak (napatim, a ne stvrtym PWM pinom) ptz ta noctua ma len 3pin konektory. Niektore dosky maju v biose na to nastavenie napr. fan type 3pin / 4pin apod.

Niekto kto si ale kupi taky chladic tak to NEchce regulovat podla teploty, ale pouzije ten dodany adapter na znizovanie otacok a bude sa tesit ze ma ticho stale, aj keby mal CPU 60°.