Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co umřelo cpu,nebo MB ?

Zdravím,dnes zapnu pc a nic,resetuji bios a nic,vyndám jednu RAM (mám 2x4GB) a nic.Vložím starou RAM 1x2GB a pc šlape, vložím druhou starou RAM,takže 2x2GB a pc nešlape.

Zkoušel jsem x krát měnit frekvenci RAM a napájení a prostě pc odmítá naběhnout asi s více jak 2GB RAM.

Jde o desku se socketem 1150 a cpu Core i3 tuším 2110T 3,3GHz.

Co mohlo odejít deska nebo cpu? Vůbec netuším jestli je možné,že v cpu odešel nějak řadič pamětí. Bohužel nevím o nikom kdo má stejný slot desky jako já.

Ještě dodám,že se 4 GB se nedostanu ani do biosu. Mám hybrid desku (klasický bios a UEFI bios) a jedu na UEFI.Ještě vyzkouším přepnout nějak zpět na klasický bios.

Tak už jsem to rozjel, cosi se nejspíš podělalo na UEFI biosu. Pomocí spešl prográmku, jsem do desky narval starý dobrý AWD Bios a deska už šlape.
Jen je zajímavý,že se podělal i dual bios a nepomohl ani reset,ani default nastavení.

Tak teďka jdu zase narvat zpět UEFI bios co to bude dělat.Ale nemít staré 2GB RAM, tak neudělám nic -fakt super.