Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Síťový disk-přístup přes Router

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o pomoc s nastavením domácí sítě. Zapojení do switche: pc, síťový disk (Synology213), router (Asus RT-N65U) a to vše přes LAN. Dále do routeru Asus notebooky přes Wifi a TV Samsung přes LAN.
Router (Nano) od poskytovatele připojení přiděluje IP v rozsahu 192.168.1.100-200. Síťový disk Synology má IP 192.168.1.xxx. Router Asus je nastaven na DHCP a přiděluje 192.168.2.xxx.(což bude asi ten problém) Do síťového disku bych chtěl přistupovat i přes Wifi a TV....což mi teď nejde (nevím, jestli změnit IP routeru Asus nebo co..... Děkuji za Vaše rady.

V poriadku, nech sa pripájajú, ale prečo je nastavený ako DHCP server? V ASUSE nastav IP adresu z rozsahu 192.168.1.xxx (router poskytovateľa) a vypni DHCP...
DHCP - o prideľovanie IP adries sa stará router na streche... Z ASUS-u bude switch+Wifi AP, ďalší router v ceste netreba...

Z doterajšieho popisu, z Tvojich príspevkov som vylúštil nasledovné:
1. na streche zariadenie (router)
2. z neho kábel do switcha (nevedno aké zariadenia sú tam pichnuté cez LAN)
3. zo switcha LAN kábel do routra ASUS (nevedno aké zariadenia sú do neho pripojené káblom)

správne?

Čiže ak teda nutne nepotrebuješ vytvárať ďalšiu sieť, potom:
1. Kábel zo switcha zapojíš do LAN č.1 routeru ASUS (na WAN zástrčku zabudni)
2. V nastavení routra ASUS zmeníš jeho režim/mód na AP (router netreba)- bude fungovať iba ako switch a bude fungovať wifi
3. Vypneš v ASUS-e DHCP a nastavíš jeho LAN IP adresu mimo rozsahu DHCP, čiže niekde 192.168.1.201-254

hotovo.

Tak v té TV né a né NAT vidět... Nakonec jsem na TV nastavil pevnou IP a už to funguje...ale nechápu - všem zařízením router IP přidělí,ale TV ne. Asusu jsem přidělil IP dle tvé rady (220), ale k internetu se nepřipojil a bez restartu jsem se do něj nedostal....kde jsem udělal chybu ? Pokud mu nechám IP přidělit, vše jede....jen se do něj nedostanu..

to záleží na režimu, do kterého jsi druhý router dostal:
- může být jako bridge, kdy vypne nat a nastaví se sám podle prvního routeru.
- nebo z něj využiješ jen lan část: ručně zakážeš dhcp, ručně posuneš jeho ip, ručně přepojíš vstupní kabel do jednoho z lan.
musíš vědět, cos nastavil.