Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebooku po pročištění přeskakuje

Zdravím, mám takový větší problém s notebookem. Nemohu poslat odkaz na notebook, to bych asi už nenašel, ale jedná se o 6 let starý msi notebook, ale to není podstatné. Po nějaké době jsem si řekl, že si hodím systém na Windows 10, vše proběhlo v pořádku a z Windows 8.1 jsem uspěšně nainstaloval Windows 10, vše fungovalo jak má, ale nemyslím si že se týká můj problém nového systému.

Dvakrát do měsíce čistím notebook. Co se týče vše komponentů a hlavně čistím hlavní větrák, ten jsem čistil už tisíckrát, ale tedka se objevil problém ( až po instalaci Wind 10 záhadně ). Notebook se po vyčištění spustil normálně. Záhadně hučel trochu víc než předtím a když jsem se dostal na plochu tak zasvítila červená kontrolka u notebooku že není baterie ( bylo ale 98% baterky ) a ntb se okamžitě vypnul. Nechal jsem ho hodinku nabít a potom jsem ho zapnul. Dostal jsem se na plochu a šel na internet, notebook začal ale strašně řvat a instantně se vypnul opět. ( Žádné podivné skřípání, rozvedu to. máte větrák, který vydává zvuky, představte si ty největší zvuky, které dokáže váš větrák a vynásobte je 5x, tak takový řev jsem zažil ) Pak jsem zkusil vypojit napájecí adaptér a pustit ho bez něj. notebook trochu hučel ( jako za normálního stavu ještě den na zpět co bylo vše v pořádku ) a dostal jsem se na plochu, jenže jsem musel napájecí adaptér připojit a notebook začal opět strašně hučet a opět se vypnul. Notebook zapnout nemohu. protože zařve a hned se vypne, nejde o problém že by vubec nenaskočil na plochu se dostanu, ale jako by prostě ten výkon nebo ta zátěž na systém byla tak velká že to ntb nevydrží a musí se vypnout. Poradíte zda to je problém něco hardwarově nebo je to problém nového systému ? Budu tu čekat na vaši odpověd tak se ptejte pokud jsem na něco zapomněl. Mohu windows skusit přeinstalovat, ale jakmile nahodím dvd a zapnu napajecí adaptér tak ntb asi 1 minutu řve a pak se vypne. Abych nezapomněl , mám doma 5x napájecích adaptéru, a tento co mám je 3 měsíce starý. Děkuji za rady a byl bych rád za nějakou pomoc. Notebook znám nazpamět co se týče kde co je, mohu rozmontovat do posledního šroubku. DĚKUJI VŠEM ZA ODPOVĚD A ČEKÁM NA REAKCI VÍCE LIDÍ
Omluvte chyby. jsem na jiném PC a nejsem zvyklej psát.

Ten hlavní větrák, je na krají notebooku a odvádí jen teplo a ten je hlavním zdrojem toho hluku, na větrák jako součást jsou přidělané 2 hliníkové tyče které na konči přikrývají procesor a jsou utáhnuty šroubky, mohu to ještě dotáhnout, ale ja to vždy dotahuji na max. Tedka jsem zkoušel přeinstalaci windowsu. zapnu i s DVD hučí to a jakmile naběhne menu s instalací nového windowsu , zařve to na pár vteřin a vypne se to.

Myslíš si že za to může ten nový systém ? Mám nápad když nabiju notes na 100% tak vydrži nějakou tu hodinku, tak mohu zkusit preinstalovat ten Windows 10, myslíš že to vyřeší problém ? Je tam nějaká souvislost stím novým systémem ?

Dobře, ale stejnak se pokusím o přeinstalaci a není nějaké cesty jak to odskoušet abych zjistil co se pokazilo ? Neni to přece divné,že když odmontuješ 2 šroubky, vyčístíš jako obvykle a zrazu nic ? Nemáš nějaký nápad jak to vyřešit bez opraváře ? protože jak já znám opraváře : záhada na základní desce, kupte si nový ntb, dělá to 500 kč, přijdeš na něco ? Díky

Po dlouhé strategii jsem nabil notes na 100% a nainstaloval Windows 8.1, při instalaci jsem zapl adaptér a nabíjelo a kupodivu nehučelo, nechápu, po instalaci jsem se dostal na plochu něco málo instaluji se položky z Windowse, zapl jsem internet a trochu už šlo poznat že se zvyšuje výkon. Ještě před tím jsem projel znovu notes jak si mě tady psal , vše drží na správném místě a dírky asi nenajdu. Den nazpět když jsem byl na ploše bez adaptéru tak hlučnost je skoro žádná, a tedka když jsem na ploše je tam hlučnost větší něž včera takže problém asi není vyřešen ale oddálen. Windows 10 jsem se zbavil nadobro. Počkám nějakou tu dobu až si notes odpočine, jeden docela dlouho a opět se do toho pustím nainstaluji ostatní věci apod. Když problém nepřestane objednám pastu na procesor a oblepím ho jako mumii :) ne neboj vím jak na to, ale samozřejmě tvoje názory jsou mě velkým užitkem. Ale ještě tohle téma neuzavírejme, zítra se k tomu můžeme nebo ještě dnes na večer vrátit podle toho co se bude dít. Docela jsem zaskočený že na muj přispěvek reaguje jen jeden mod, to máte nějak rozvrhnuté ? Děkuji za tvoje rady ale obávám se že ještě za nějakou tu chvilku si tady ještě popíšeme. nalockujte to , DÍky

Tak je něco po 4 hodině, konečně píšu ze svého notebooku, zatím to jde , ale rozpoznávám o 100% větší hluk i když není zátěž, super je že aspon to jede a zatím to nevyplo samo od sebe, ty šroubky jsem ještě dotáhl a pomocí lupy jsem koukal zda tam není nějaká mezírka, ale není, je to perfektně nasazené, není třeba možně někde softwarově to nastavit ?? třeba je nějaké nastavení na stupně nebo využití, nemyslím tím priority výkonu pro určité programy, ale globálně, ale to bych asi musel do biosu co ? jinak děkuji že odepsali další kabrnáci :) :>: pokusím se najít krabici a nainstalovat nějaký náročný program, uvidíme co se semele, když to vypne tak ho odstavím a koupím pastu, pokud ani pasta nepomůže přijede ledník brtník a spraví to ? :) dobrý plán :beer: