Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows 7

Ahoj :)
po předchozím dotazu kde mi navrhli nainstalovat Win 7 jsem se dostal k problému, že instalace v systému se zdaří ale při restartu kdy se načítá samotný Windows zamrzne :/ logo se sice "pohybuje" ale dal se to nehne, má někdo nápad jak to vyresit? Zkoušel jsem origo CD i přes USB boot ale dopadá to stejně a když shodím celý PC tak se mi zobrazuje v nabídce spustitelných Windows při startu... Díky za pomoc :)

Před lety jsem viděl podobný problém, jen o řád starší. Byl nb, na kterém šly Win 7 v pohodě, ale když tam chtěl nacpat XP, choval se podobně, jako tvoje pc. Co zkusit tam pustit Win 8? Za pokus to stojí - třeba tvému pc Win 7 nešmakuje a pak se uvidí. 8-)

Si oprav zavadzac (z instalacky spustis konzolu a prikazy bootrec /fixmbr a bootrec /fixboot), ale najskor je problem v tom, ze mas nastaveny boot v uefi mode a secure boot. A vsetky oddiely mas v GPT. To zvlada len 64bit Win7 a musis mat spravnu instalacku, a bootovat ju v uefi mode.

BTW. instalacka ide nabootovat vzdy, ak si nastavis spravne boot mode a ak si tu instalacku vytvoris spravne, alebo ak pouzijes original instalacku a ne nejaku co palil debil.

Zkousel si to blbo. Keby si cet poradne tak by si vedel ze mas najprv zistit si v nastaveniach biosu ci bootujes v uefi mode alebo jak, skusit legacy mod ci nabootuje vobec ten, a pouzit funkcne medium, napr. take ktore je uefi bootu schopne. Da sa to overit tak ze ci tam mas subor bootx64.efi v spravnej zlozke (tusim efi\boot\)
Bud pochopis co pisem a podari sa ti to nainstalit, alebo nechces pochopit co pisam a nenainstalis to. Vyber si.

P.S. a ak bootuje instalacka tak to po tebe chce zmacknut klavesu, mas na to 3sekundy. Ked pouzivas externu klavesnicu tak si povol USB legacy support v biose

To zavisi od toho jaku mas instalacku a jak to chces instalovat.
Ked VYPNES secure boot aj uefi boot, tak ti ta instalacka pravdepodobne nabehne (mas si to skusit) a uvidis co ti povie u rozdelovania disku (trebars ze sa to ned anainstalit lebo mas GPT - potom budes vediet ze mas nabootovat instalacku v uefi mode, a ak tvoja nejde tak je nahovno a mas si zohnat inu.
Najprv mozes skusit vypnut secure boot a nechat uefi boot na enabled.
Ked nebootuje vobec ziadna moznost, tak robis nieco principialne blbo (nemackas klavesu ked to po tebe chce alebo mas vypnuty usb support apod), alebo nefunguje mechanika vobec.

Tak jo povedlo se mi nainstalovat Win 7 po kompletním odstranění disků :/ habroval mi tam totiž originál recovery :D nicméně vyvstal mi nový problém Windows Update po první instalaci aktualizací odmitá vyhledávat další s tím že údajně není služba spuštěna. Služba normálně běží a fixace od MS problém nevyřeší takže mě napadá která z posledních aktualizací to může dělat? viz screen

https://drive.google.com/file/d/0B5Y89Lgv29C3Tmhta 3o4VERVUEk/view?usp=sharing

hledal jsem i na netu ale nějak jsem nic konkrétního nedohledal jen rady směřující na Fix od MS

Děkuji za odpovědi :)