Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s SSD Kingston V300 240GB

Zdravím
Dnes mi přišel nový ssd disk : https://www.alza.cz/kingston-ssdnow-v300-240gb-d36 8939.htm?catid=18845887
Připojil jsem ho k SATA kabelu a k napájení zapl pc otevřel bios ... V biosu mi ho to ukázalo i jeho kapacitu .. poté spustím wokna ... tam mi to hned našlo new zařízení a stáhlo ovladače.. ale když otevřu tento počítač tak se mi tam zobrazí pouze starý plotnový disk rozdělený na oddíly C a D a CDromka ..
Nový disk se vůbec nezobrazí.. Zkusil jsem dát správce zařízení,diskové jednotky (tam jde kingston disk vidět normálně a když u něj dám vlastnosti tak píše v první záložce, že zařízení pracuje správně... pak v záložce svazky jsem dal tlačítko Načíst a napsalo mi to Disk: Disk 1 Typ: Neznámý Stav: Neinicializováno Stav oddílu: Nelze použít Kapacita: 228937MB Volné místo : 0 MB Rezervované místo: 0MB

Nevím si s tím rady co dál abych ten disk mohl začít používat a případně potřebuji poradit nějaký FREE klonovací software na přenesení systému na ssd disk.

Budu vděčný za každou radu !

Ještě se zeptám.. stáhl jsem ten AOMEI backupper a chci se zeptat jsou tu dvě volby Disk Clone a System Clone ... chtěl bych naklonovat komplet Céčko kde mám wokna,hry v program files atd... aby mi vše šlapalo rychleji... Kterou volbu vybrat? Osobně bych dal disk clone ... jde mi ješte o to, že když naklonuju celý disk tak jestli pak starej disk C můžu naformátovat a vše co na něm bylo mi pojede z ssd ?

NN Aomei mám nainstalovanej správně jen když v něm dám záložku Clone tak mi to nabídne Disk Clone ( to nechci) potom System clone (ten potřebuji) ale tato položka je uzamčená pouze pro pro (placenou) verzi ...

Asi mi nezbyde než udělat novou instalaci woken přímo na ssd... jinak zatím fakt nevím ..chjo:.(

Tuto je obrazok kde su tie 3kroky ktore mas urobit
aomeitechnology
- kliknes na ikonku facebooku aby sa ten text nazdielal, a potom nazad do programu mas dat link na ten facebookovy thread. Mozno bude treba ten prispevok vo FB nastavit ako public alebo co, neviem, alebo ak ostanes prihlaseny do FB tak netreba on sa potom dostane ten program na ten FB thread z tvojho PC.

Těžko říct.. ale ted to fičí jak sviňa ... jsem spoky :) Ale všechny testy disku co jsem zkoušel mi nenašli žádné vadné sektory nic... Defragmentace taky nepomohla... Scandisky probýhali v pořádku... nevim no ... do toho jsem sem tam použil Ccleaner aby se to promázlo.. ale stejně to pořád bylo strašně pomalé ... rychlí to bylo vždy jen po formátu... Proto je to ted pro mně taková neuvěřitelná změna ...

Po formatu si tam potom nieco instaloval. A tym si to nejak rozosral. Napr. nejaky denmentny antivir apod. (ono sa to da predsa jednoducho po instalacii kazdej jednej veci restartnut a kukat jak dlho startuje. nema sa to menit, resp. len minimalne)
Hlavne je urobit kompletny test povrchu celeho HDD napr. v hd tune, mozes aj teraz ak tam mas ten HDD este zapojeny.