Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Ahoj,
moje nynější sestava začíná být trochu zastaralá, tak přemýšlím o upgradu PC.

Složil jsem tuto sestavu:
http://www.czc.cz/112015,126669,156727,176259/kody

Zajímal by mě názor někoho, kdo se v tom orientuje líp. Např. názor na FX 6300 a 6350. Co se taktů týče tak tam moc rozdíl neni ale spotřeba je odost větší u FX 6350.
Zdroj mam momentálně Seasonic SS500et, který ma sice pár let za sebou, ale zatim drží :). Chladič Gelid Tranquillo Rev. 2.0.

Nejsem nějaký náročný hráč, nemusím hrát nejnovější hry. Upgrade ve větší cenové relaci nechci.

Děkuji předem za pomoc.

Já žádný důvod nemám jelikož nevím, jak přesně spolu souvisí počet a takt jader. Nevíš, jak funguje ten jejich "turbo"? To se při větší zátěži samo přetaktuje nebo jak to funguje? Jinak ještě jedna čistě informativní, jak funguje přetaktování u procesorů s tímhle turbem? Zvyšuje se pouze základní frekvence a nebo ta turbo? Nebo jestli se daj taktovat obě? Dík

Setřit nešetřit. Jestli to celkem bude o tisíc levnější nebo dražší už nesejde. Takže vemu tu R9 380

Můžeš mi ještě vysvětlit, proč je jedna dražší jak druhá?

http://www.czc.cz/asus-strix-r9-380-dc2-2gd5-gamin g-2gb/178438/produkt

http://www.czc.cz/asus-strix-r9-380-dc2oc-2gd5-gam ing-2gb/174050/produkt

Ta co není "OC", tak má stejně boost na stejnou frekvenci jak ta OC, nehledě na to, že lehce přetaktovat grafiku neni nic složitého. Je to jen reklamní trik, jak z lidí vytřískat víc peněz?

Přesně tak. Je to pouze reklamní trik, jak z lidí vytřískat víc peněz. Lidi si řeknou: ''To má vyšší takt, to je lepší.'' Tak připlatěj 500Kč za něco, co není nic složitého, ale proč si za to nepřiplatit. :D

Jinak vzal bych spíš MSI a pokud bys chtěl opravdu rezervu, tak rovnou 4GB. Možná si tu někdo řekne: ''Na co 4GB VRAM?!'', ale u dnešních her i na FHD není problém, aby hra si ty 4GB VRAM vzala. Jako není to povinnost, spíš taková pojistka do budoucnosti.

No, 4gb by byla určitě parádní :) nicméně původní rozpočet jsem měl 10tis bez DPH.

http://www.czc.cz/112015,164627,107032,158736,1741 24/kody

vychází to na 12tis bez DPH. To by se ještě asi dalo. Je pravda, že připlatit cca 800kč a mít místo 2gb 4 neni tak strašné. Hlavně do budoucna se to určitě hodit bude. Když jsem před třemi nebo možna i více rokama kupoval Radeon HD 7850 1gb, tak jsem dostal podobnou odpověď(at si radši připlatim za 2gb). Já to neudělal a o rok později sem toho litoval :) CPU by to bottleneckovat neměl, ne?

CPU bottleneckovat nebude. :) Jinak opravdu asi připlať za 4GB. Je to pojištění. Vyjde hra, která se ti bude hodně líbit, ale třeba na ní už 2GB nebude stačit (pro nějaký hezký detaily... karta by na to měla čip, ale ne paměť) a ty bys musel snižovat detaily. Takhle těch 4GB na FHD (máš Full HD, že jo? :D) bude bohatě stačit i do budoucna.

Jinak v tom seznamu vyměn teplovodivou pastu za buď Arctic MX2 nebo Noctua NT-H1. A ramky vem Crucial. Věř mi, fakt ta teplovodivá pasta a ty ramky jsou lepší než to je v tom seznamu. :)

Jeden jediný důvod. SPOLEHLIVOST. U těch Kingstonů by si připlácel za takt, který bys nevyužil a navíc OC si můžeš udělat doma, kdybys ho tak nutně potřeboval.

Tak jako problém si neměl, to je jasný, ale tahle je lepší, takže budeš mít nižší teploty. Teda nebudeš, protože AMD topí, ale oproti té CM pastě, co si dal do toho seznamu budeš mít o něco nižší teploty s touhle Arctic. Já osobně preferuji Noctuu, ale to je na tobě.

Začal jsem trochu přemýšlet o tom, jak dobře se to bude chladit. Mám starou case, která má v zádu jen 1 ventilátor na vyfukování. Musím mít bočnici odendanou, aby se to chladilo lépe. Když to zavřu, tak stoupnou v idle teploty na cpu a gpu o 5°C. Takže určitě budu muset ještě investovat do case. Nějaký typ? Nejlépe v co nejnižší cenové hladině. Zběžně jsem něco zkoukl, co řikáš na tuhle https://www.alza.cz/cooler-master-centurion-silenc io-452-d519274.htm?catid=18849063 ?

2k je pro tebe nižší cenová hladina? :-)
V tom případě máš mnohem lepší volby:
http://www.czc.cz/nzxt-phantom-240-bila/163028/pro dukt
http://www.czc.cz/zalman-r1-okno-cerna/160576/prod ukt
http://www.czc.cz/nzxt-phantom-410-bila/100774/pro dukt
http://www.czc.cz/nzxt-source-340-razer-edition-ce rna/178739/produkt

Ale osobně si myslím, že vzhledem ke tvé sestavě by sis vystačil i s tímto:
produkt

Přední a zadní větrák má dnes každá normální case, to už je tak trochu samozřejmostí. Pak jsou také nadšenci, kteří si tam rádi přidávají i třetí (tuto možnost už většina dnešních case také umožňuje), takže o kvalitní air flow bych se vůbec nebál.
Pravdou je, že case je věc, na které by se až tak šetřit nemělo (při sestavách vyššího rozpočtu). Doporučil jsem ti kvalitní bedny od kvalitních výrobců. Ale co si vybereš, je na tobě. Sám mám NZXT a spokojenost maximální :-)

• Vleze do té 240 "120mm" vetrak, ma ventilatory s "prachovymy filtry", jaké ma uchyceni HDD disku, jakou ma konstrukci ramu? Zakladni sada bez vybavy USB 2.0 adaptéru (coz neni podstatné).
• Od <NZXT> jsem mel 2, nevyhovoval mi u ni maly prostor na vedeni a usporadani kablu, zakladni I/O, skoda ze se vyrabi jen v bilé, ma ta bocnice pogumovane okraje?
• Osobne jsem zakoupil NZXT kvuli uchyceni vodniho chlazeni, ale presel jsem na ITX <Corsair Graphite>, nakou dobu jsem zustal u <BitFenix>.

No dělaš si srandu.. no kdyby jsem ji nepoužíval již 10 let tak to netrvdím že. Třeba konkrétně grafika 7870XT + Arctic accelero twin turbo 2 tak nanesení pasty teplota 65st a po týdnu 57. Otáčky 65%. A co ty na to. Nebo mé problémy s FX-8320 + SCYTHE Mugen 4 PCGH Edition taky nejdřív vysoká teplota, po cca týdnu je to najednou v pohodě.

Byla tam 2 měsíce :) Noctua už 2-3 dny po nanešení podávala lepší výsledky. Jako sice má Karel pravdu, že 100Kč za 0,5-0,7 stupně je dost, ale na druhou stranu není. Někdo je schopnej dát 2 tácy za novej chladič, aby měl o 5 stupňů lepší teploty, ale to asi normální je, že?!

Zdravím ještě jednou,
snad nevadí, že vytahuji pár dnů staré téma, ale nechtěl jsem zakládat nové. Poslední dny jsem se rozhodoval, kterou PC case nakonec vemu. Chtěl bych ještě naposled, pokud možno od více lidí ohodnotit sestavu. Hodně mě zajímá názor na case, nejlépe od někoho, kdo ji sám vlastní nebo měl možnost otestovat. Chci, aby se mi to chladilo pokud možno co nejlépe, ale dražší case si už dovolit nemůžu.

Ještě jednou připomínám, že zdroj mám Seasonic SS500ET a chladič CPU Gelid Tranquillo Rev 2.0

http://www.czc.cz/112015,164627,174124,101084,4916 9,109168/kody

Děkuji všem a snad už naposledy :)