Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr částí nového PC

Dobrý den,
chci si pomalu ale jistě kupovat nový PC, a chtěl bych si ho sám poskládat.

teď mě zajímá, jestli si mám vybrat prvně processor, a potom až podle něj základní desku, a nebo to může být dobré třeba naopak?

(nevím jaké vlastnosti může vůbec základní deska mít, a jestli může mít nějaký významnější vliv na chod sytému.)

Další věc, co s tím tak nějak souvisí jsou paměti RAM. Předpokládám že DDR4 je nástupce DDR3, a prostě je to modernější a rychlejší, takže nebude mít moc smysl šahat po něčem co DDR4 nepodporuje?

PC hlavně na nějakou práci, programování, občas i hry.

Cena zhruba 20 tisíc bez grafické karty.

co se týká procesorů, tak zatím nevím jsem se nějak nedíval jak n tom jsou a co se mi vyplatí.

Hlavně vážně neví jestli si mám prvně vybrat ten procesor a pak až podle něj základní desku, a nebo naopak.

Přece je těch věcí co to umí je pořád více a více a přestávám v tom mít přehled.

PS.: Ptám se taky proto, že mám stolní PC, AMD athlon X2 2GHz 2 jádra a pak notebook Intel Pentium N3520 2,42Gz 4 jádra.

Takže notebook by měl být ve všech ohledech rychlejší, ale není tomu tak. Je naopak o hodně víc pomalý, a každou chvíli se zadrhává. (občas stejné procesy spotřebovávají více % procesoru)

Grafiku mám, a ta ještě něco vydrží.

Tady tohle má paměť DDR3. Asi si nechci upovat něco, co bude za půl roku zastaralé. Chci tím říct že když budu mít DDR4, tak budu moct i časem dokoupit více paměti. Zatím nevím jaký to má výhody / nevýhody, to si přečtu až to budu chtít koupit.

ale pořád nevím, jestli může mít třeba Základní deska nějaký významnější vliv na běh PC.
Nevím, třeba že některé desky jsou s některými procesory rychlejší, nebo životnost, nebo nevím co všechno může umět základní deska. Ale třeba právě základní deska toho může umět tolik, až by mohlo být výhodnější vybrat prvně ji, před procesorem.