Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xeon E3-1231v3 vs i5 Core i5-6600K

Ktorý zobrať? Pôvodne som chcel postaviť zostavu okolo i5 4690K ale po skončení akcie naňho sa mi zdá výhodnejšie trošku si priplatiť. Teraz sa neviem rozhodnúť medzi týmito dvomi alternatívami. Skylake je na novšom sockete, a by som k nemu potreboval aj drahšiu dosku vhodnú na potenciálne pretaktovanie, plus chladenie atď., čiže to ide do ceny Ide mi o to aký vplyv bude mať pretaktovanie 6600K na výkon oproti tomu Xeonu? A aký vplyv na výkon majú 2133 DDR4 pamäte oproti DDR3 1600?

vykon pamati sa lisi minimalne ddr3 vs ddr4
ten xeon je vykonovo to iste co core i7-4770, akurat nema intel grafiku.

uz si zvaz asm ci sa ti oplati investovat do starsej platformy, beztak kym to budes za nejakych 5-6r znova upgradovat, intel znova obmeni socket.

Hmm, ale 6600K výkonnejší bez pretaktovania nie je, či áno?

Mohol by sem niekto hodiť zoznam komponentov potrebných k PRETAKTOVANÉMU 6600K? (t.j. doska, chladenie, zdroj atď). Chcel by som si urobiť obraz o tom koľko viac ma to bude všetko stáť oproti tomu Xeonu s obyčajnou H97 doskou. Pokiaľ je to možné vyberajte čo najlacnejšie komponenty, ktoré považujete stále za dostatočne kvalitné :).