Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty CPU, výdrž notebooku pouhé 2 roky

Ahoj, již delší dobu mě trápí teploty procesoru (měřím v HW info), přes léto jsem to ještě chápal, ale teď už mám v bytě trochu chladněji (21°C, rád větrám, mám radši zimu)

Noťas (Acer Aspire, i5-3230M 2.6 GHz) je nedávno čištěný - stlačeným vzduchem, vrstva prachu na větráku atd. byla slušná.
Každopádně už je po záruce.

Ale se už zkrátka v klidovém režimu nedostanu pod 40°C.. Zapnu noťas, otevřený mám např. jen webový prohlížeč a M. Office
vytížení:
CPU 2%
RAM 30% (8GB)
Disk 0%
přesto se po chvilce rozjede větrák naplno a teploty se pohybují okolo 45-55°C

Mám to řešit nanesením chladící pasty? (Nikdy jsem to nedělal), popřípadě jak jinak?

Neni to uplne dane a pravdepodobne, ze pastovani pomuze, ale muzes to zkusit. Preci jenom, jestli byl notas zvlast Acer dva roky v provozu, tak uz ma dost, asi uz se celej zacina roztekat a teploty se zvysuji. :-)