Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo S60 - Aktualizace app (Ukladani na Interni uloziste)

Zdravím, mám Lenovo S60 (mobil) a mám v něm 16GB SD kartu.
Mám nastaveno, aby se mi data dávali automaticky na SD, ale když si nainstaluji/aktualizuji appku, tak se mi sama hodí do interního uložiště.
Když něco vyfotím, tak to jde také do interního uložiště.

Neplatí to u stahování nějakým souborů z netu nebo u posílání přes bluetooth - v těchto případech se data zapisují na Externí uložiště, tedy SD.

Android to samozrejme umi, ale je to v defaultu zakazane, od Androidu 4.4 vys vcetne ukladani fotek, coz je naprosty nesmysl a podraz od Google.
Ukladani na externi uloziste jde aktivovat, ale musi bit uzivatel administratorsky pristup neboli root.
Presto viz. vyse zminene doporucuji aplikace nechavat v internim ulozisti a vse ostatni davat na sd-kartu.

Já si na SD davam rucne vsechny appky a jede mi to plynule, ale ten mobil je zase docela novej.. Tady je problem, ze mam 8GB interni pamet a asi 6GB zabira jenom system, takze pro appky je misto 2GB a to je docela problem, kdyz FB ma uz okolo 400MB

To je tam tuna nejakyho crapwaru? Nebo co tam muze mit 6GB? Pripadne, abych neobvinoval jen Lenovo, jaka verze Androidu a pripadne nejake dalsi zkusenosti? Protoze uz Android 5.0 na mym SGS4 jsem si rikal, jestli to jako myslej vazne, ale tam to ma 4GB, coz mi prijde dost ulitly, ale este o 2GB vic? ::)