Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zátěží na CPU

Dobrý den,

mám menší problém s CPU. Jde o Intel Core 2 Duo E7200 s frekvencí 2,51Ghz na jádro.(zbytek komponent možno dohledat pod ACER ASPIRE M3641) Na procesoru je vcelku masivní pasivní hliníkové chlazení s větráčkem(otáčky mohu na požádání dohledat). OS užívám Win7Prof32bit.Ovladače instalovány nejnovější přes software Driver booster2. Tak a teď k problému. Po otevření jakéhokoliv okna se cpu okamžitě zatíží z 30-50%. Při běhu aplikací se vytěžuje mezi 70-100%...Jakou míru vlivu by na to mohla mít absence chladící pasty na procesoru? Tento problém se objevil nedávno, ale pasta by potřebovala doplnit již delší dobu. Dříve jsem neměl problém na tomto stroji spustit tituly jako Battlefield 3/Crysis 2/WRC3 či Tomb Raider 2013(Radeon HD 6670+4GbRAM+64bit). Nyní(3GbRAM-32bit) jsem rád když si bez problému zahraji nějaký freetoplay titul. Předem děkuji za reakce.

a) Ano myslím že by to mohlo mít vliv, jelikož pasta tam není tak 2 roky :)..jen uvažuji..protože ehm je to po formátu..právě že tak...tak co teď...hmm? Příjde mi to jak kdyby se to samo podtaktovalo..další úvaha...
Potom mě ještě zajímalo.. jak zjistím momentální teploty na procesoru,RAMkách popřípadě desce? Klidně placenou verzi nějakého zpoplatněného softwaru...Ideální představa CPUID CPU-Z+ukazatele teplot :)))

Sorry nevim jak editovat předchozí příspěvěk.. Vytíží to každá aplikace kterou nahraju a spustím.. Starší Counter strike source to vytížil už u zakládání serveru(ani ve hře jsem ještě nebyl) ..xD...jakmile vyjedu z aplikace(může klidně běžet dál) se výkon ustadí na0-2%.