Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní procesory - Na co se zaměřit

Přeji dobrý večer,
snažím se sestavit si herní PC, na kterém by se dalo hrát cokoliv.

Problém mám ve výběru procesoru. Co je více důležitější? Frekvence jader nebo celkový počet jader? A jaký je rozdíl mezi i5 Skylake (4 jádra, frekvence 3,4GHz, 6000kč) a i7 Haswell (4 jádra, frekvence 4Ghz, 10000kč).

U RAMek jsem si už zjistil, že není důležitá jen frekvence pamětí, ale i CL, tedy časování, ale u procesoru pořád nevím, jak se člení apod.

Procesory se nedají porovnávat jenom podle parametrů. To ještě jakž takž funguje u procesorů od stejného výrobce a ze stejné generace. Ale jakmile jde o rozdílné generace či různé výrobce, tak ti toho parametry moc neřeknou.
Porovnávat se dají jenom podle výkonnostních testů.

Žádný herní procesor neexistuje, procesory jsou rychlejší a pomalejší dle architektury, frekvence, dále dle použití pro jedno - více vláknové aplikace.
Procesory jsou s nativní frekvencí, s Turbem, s HT, modulové, ale žádné herní.

(posraná móda herní je dnes u všeho g.karty, základ desky ... výrobci jen blbnou lidi jedním slovem/označením, takový pracovní třeba grafický stroj má kolikrát větší nároky = výkon, stabilita, životnost, jak na kartu, desku)