Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD alebo Geforce ?

Zdravím,

Vlastnil som GTX MSI GTX 980 4G za ktorú som po 3tej reklamáci dostal peniaze naspät...Idem si kupovat druhu, a neviem sa rozhodúť akú.
Nevedel by mi prosím niekto poradiť ktorú zobrať? Najlepšie takú pri ktorej aj uvidim rozdiel oproti tej predchádzajúcej čo som mal

Vdaka

pouzivam windows 7 ultimate...Windows 10ak mám byť úprimný nemám vôbec v úmysle ani inštalovať...Čo sa týka grafickej karty, tak ten titan by som veru aj rád zobral ale je to nad moj maximalny limit čo som ochotný do nej investovať...Neni som si istý či je vyhodnejsie investovat do gtx 980Ti alebo do AMD 390x

NVidia na svych soucasnych kartach neumi plnou specifikaci DirectX12, proto musi nektere efekty emulovat a proto tam ma a bude mit na soucasnych kartach horsi vysledky. DX12 jsou ale jen pro Windows 10, takze bez nich to nema smysl resit.

poslední co jsem viděl je to, že se Nvidia blíží, ale AMD stále trochu lepší. není to taková propast jako to bylo v prvních testech. ale ono to může být zase za měsíc jinak, tady opravdu těžko odhadovat, každopádně dle mého to nebude nakonec žádný obrovský rozdíl - ale ano, zatím to vypadá malinko lépe pro AMD.

pokud se tady opravdu bavíme o kartě v hodnotě dnešní 980ti, tak bych opravdu šel do raději do 980ti než do FuryX.

ale kdyby jsi šel o stupeň níže, tzn 980 vs 390x / Fury, tam bych to neviděl už vůbec tak jednoznačně no Nvidii.

ale úplně nakonec, příští rok vycházejí nové generace grafických karet, nevím jestli bych momentálně dával 20 tisíc za kartu, kterou za cca půl roku přebije nová generace. to si ale musíš rozhodnout sám :)

980Ti je podle mě naprostý nerozum, a to jak na FHD, tak QHD. Ve vyšších rozlišeních je naopak lepší AMD.

Tak jako tak to ale považuju za nesmysl. Na FHD hraní stačí +/- R9 380/GTX960 nebo lépe 380X, vyšší karty bych už 1/4 roku před uvedením nových modelů na 16nm asi nebral, zvláště pokud chceš hrát na vyšších rozlišeních, speciálně QHD (4K), kde ani jedna soudobá karta nemá dostatek výkonu. (možná s výjimka 295X2, tu ale diskvalifikuje to, že jde o CF)

ako može stačit gtx 960 na FHD ked uz s gtx 980 co som mal som mal problémy s niektorími novými hrami...napriklad GTA V - tam som to nemal ani na max detailoch a FPS mi vyrazne klesal dole.A to iste sa dialo pri Witcher 3 a inych roznych nových hrach...Radsej ani nechcem vediet ako by to katastrofalne vyzeralo ak by som to spustil s tou gtx 960 co si tu spomínal

třeba ti FPS klesá z jiných důvodů. Já mám GTA5 na WUXGA (1920x1200), prakticky vše na max. (jen stíny na nižší kvalitu) a na 280X (což je karta s dobře o 50% horším papírovým výkonem) mám zapnut VSYNC, protože to s přehledem dává vždy 60FPS. Zbytek je i7-2600K na 4,3GHz + 16GB RAM. Jediný případ, kdy to někdy lagne, je při diskových operacích (nemám to na SSD).

No tak třeba já vidím problém toho, že na tak výkonnou grafiku máš už relativně starý/pomalý procesor. Pro GTX980 a výše je vhodnější spíše "profi" soket 2011. Samozřejmě záleží taky na konkrétní hře, některé akcentují CPU, jiné GPU.

To se dá vše zjistit odpovídajícími nástroji, které ti řeknou, kde máš bottleneck.

ma v FHD veskeré hry na <ULTRA + Vyhlazovani> na nekolik let

to prave nema kvuli ocekavanym hram na DX12.

---

jinak FullHD nema smysl 980Ti, to radsi klidne 970 a posetrit na novou generaci karet.

otazka tedy je, kdy bude novy monitor a s jakym rozlisenim, pravdepodobne 27" bude nad fullHD a tam uz by 980Ti smysl davala.

to prave nema kvuli ocekavanym hram na DX12.

• Uz to zacina byt trapné, stale predhazovat DX12 DX12 jak malé decka..

pouzivam windows 7 ultimate...Windows 10ak mám byť úprimný nemám vôbec v úmysle ani inštalovať

MA WINDOWS 7 NA 10 V UMYSLU PREJIT NEMA. DX12 jsem na 980 zkousel v podobe testovaciho <BENCH/Elemental> a !FUNGUJE!

Ok, pokud zůstane na W7, tak jako hráč má jedinou naději, že se uchytí Vulcan. Dle statistik jsou právě hráči největší adoptéři W10, a to nejen kvůli DX12, ale obecně i vyššímu výkonu tohoto OS oproti W7...

U 980 není problém s tím, že by na DX12 nefungovaly, ale s tím, že jsou v DX12 pomalé.

• Nema win 10, nema DX12 uz se tim bezte posavit ke zdi proboha..nic jiného v rukave nemate?
• Nez stale DX12 DX12 DX12, na debatach jsem dal clanek jak jsme testovaly plenky pro dospelé: 25152-pleny-pro-dospele
(zrejme je budete muset pouzit kdyz si z toho tak cvrkate do svych karovanych trenyrek z toho DX12 :-D)
Nekteri lidi ten DRIVER zkouseli a nic...nekterym spise provokoval problémy a pokles FPS, HA co ted!! Ale jak je to v clanku, tak je to pravda.. Mon dieu

nemá W10, ale může mít - zdarma, do konce června 2016. A věř mi, že pro gamesníky to bude záhy "povinnost"

Jinak tě fakt nechápu - o přínosech DX12 mluví sami vývojáři. Já vidím pozitiva už dnes na Mantle, který mám ve 2 hrách co hraju (BF4 a PvZ:GW) a zejména ten BF4 je díky němu míň lagový (hlavně v MP a přelidněných mapách), prostě to jede líp. A to je Mantle v BF4 v porovnání s DX12 maximálně pre-beta, první proof-of-concept.

• Zrejme mas grafickou kartu od AMD ze mas lagy v BF ? BF jsem zkousel na vsech OS s NVIDIA 9xx series + 7xx series, zadné lagy jsem nezaznamenal..

nemá W10, ale může mít

• Ale, kdyby etc, nema, tak proc resit placebo.

který mám ve 2 hrách co hraju (BF4

• Na jakém hrajes serveru? Pocky az te potkam ti bude kosulka mala. Nepocitaje, za MP je spise zatez na <CPU> jak GPU, GPU zadné pozice nepocita priteli ;-)

výkonnostní rozdíl (jak píšeš) by tam byl. Jenže tam je velké "ale" - je potřeba podpory CF/SLI profilů (AMD dnes škáluje lépe), pak je problém s hlučností a cenou/výkon obecně.

A v neposlední řadě se jedná o stuttering a celkově o kvalitu framepacingu (alias proměnnlivého lagu)

Ne - alespoň ne u DX9/10/11 her. U DX12 her to (zatím) TEORETICKY může být jinak (souvisí to s tím, jak DX12 přistupuje k více grafikám v OS), ale to je budoucnost.

Jak už bylo psáno: já bych si nyní pořídil grafiku do 10 tisíc (tj. 970 nebo 390) a počkal na to, jak se to vyvine. Pokud máš peněz dost a neřešíš optimalitu svých výdajů, klidně si kup 980Ti (FuryX, ...), je to na tobě. Podle mě to ale racionální není.