Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaplnenie RAM

Fwd6
Neviete prečo sa mi neustále zápĺňa ramka keď mám spustených len pár programov? Keď zapnem niečo náročnejšie tak RAM vstúpne ale keď ju vypnem tak zaplnenie ostatne a vkuse sa zväčšuje to Kompresia systému a pamäte. Vždy pomôže len reštart na vyprázdnenie. Mám 16 gb ram

loading...

pokial sa tam skutočne vytvára proces "kompresia pamäte",tak tam máš nainštalovaný nejaký optimalizátor,alebo "optimalizátor" vo forme malwaru,kompresia nepoužívaných systémových súborov je zasa normálny systémový proces,ktorý skomprimuje súbory,ktoré neboli používané počas 90 dní,ale pri tom sa žiadna pamäť nekomprimuje.....

Je to standarní součíst Windows 10 od posledních buildů.
Blíže zde:
http://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/08 /18/announcing-windows-10-insider-preview-build-10 525/

Memory Manager Improvements:

In Windows 10, we have added a new concept in the Memory Manager called a compression store, which is an in-memory collection of compressed pages. This means that when Memory Manager feels memory pressure, it will compress unused pages instead of writing them to disk. This reduces the amount of memory used per process, allowing Windows 10 to maintain more applications in physical memory at a time. This also helps provide better responsiveness across Windows 10. The compression store lives in the System process’s working set. Since the system process holds the store in memory, its working set grows larger exactly when memory is being made available for other processes. This is visible in Task Manager and the reason the System process appears to be consuming more memory than previous releases.

Jen jim to nefunguje uplne podle toho, jak to navrhli. I když mám notebook s 8GB RAM a spoustou volné paměti, občas se zobrazí informace o nedostatku paměti.

tazatel má 16gb. skutečně jim to mírně nefunguje.
zatímco paměťová náročnost w7-w8-w10 zůstává podobná, nový hw bývá výkonnější, s větší ram. přesto m$ zase vymýšlí technologii pro včerejšek.
xp fungovaly s 512mb ram. od w7 je fůra služeb v nastavení manual, nespouští se automaticky - a přesto nemá cenu je rozjíždět pod 2gb ram. když chcou narvat windows do kdejakých hodinek, neměl by se memory management optimalizovat raději podle fyzické ram místo univerzálního zbožného přání v redmontonu?

připadá mi to, že zas nějaký korporátní magor chtěl být důležitý, tak si do windows prosadil svoji další slepou uličku.

ale není k tomu důvod. co bys chtěl využít primárně? nejrychlejší úložiště na pc (ram, vram), které je i nad dimenzované, nebo pomaličký disk/flash, takže taková nouzová kolonie? a jak jsem pochopil z odkazu, tak se míní komprimovat swap- takhle zvrácenej smysl pro humor nemám ani já. ms by měl tlačit na aplikace využíváním ram, swap, resp. disk. operace upozadit a nevymejšlet kraviny.