Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 8.1 částečná obnova systému - jde se před ni vrátit v čase - žádné body obnovy!?

Zdravím,
včera se mi kamarád přihlásil na svůj GooglePlay účet, stáhl si do mého PC nějakou apps. Vůbec by mě nenapadlo, že to může něco změnit v mém PC.

Jenomže po jeho zásahu se můj Google Chrome prohlížeč:
1/rozšířil v liště záložek o nové weby (kamarádovi oblíbené)
2/pak když jsem ho odhlásil, ztratily se mé složky s weby!
3/najednou byl google chrome jakoby personalizovaný, vše nastavení bylo změněno (Add block pryč, otevírání naposledy otevřených záložek pryč)!

Chtěl jsem se tedy vrátit cca o 1-2 hodiny zpět v čase, ale nešlo to! Nemám totiž v PC, žádné body obnovy, tak jsem po chvíli pátrání zkusil
tzv. Částečnou obnovu systému: údajně bez ztrát dat, ale:
všechny programy se mi smazaly/ odinstalovaly či co...

Můžete mi někdo pomoci, poradit, jak se vrátit zpět v čase před tuto ztrátu?
Díky moc!!!

Body obnovy by ti stejne nevratily nastavení Chrome. Mozna stacilo jen prepnout uzivatele v Chrome.
Pokud jsi udelal obnovu systemu, pak uz neni cesty zpet.

Jednou z moznosti je vratit se pomoci zalohy disku (bitova kopie, AOMEI backuper, True Image atd.), kterou zrejme nemas, vid?

Uživatele Chrome jsem přepnout zkoušel, ale mám pocit, že právě poté došlo ke ztrátě složek z lišty. nemluvě o "přenastavení" a ztrátě aktuálně rozběhlých záložek (což by bylo to nejmenší). Ale nefungovala ani historie!
Možná se pletu, ale napadá mě, že si Chrome jaksi moje složky s weby zpersonalizoval s účtem mého kamaráda a přiřadil je k jeho účtu... zavolal jsem to a potvrdil mi to, takže alespoň naukládané weby mám zachráněny!

co se obnovení týče šlo pouze o:

Částečné obnovení počítače

, čili žádnou obnovu systému do továrního nastavení.

Potřebuji se vrátit těsně před toto částečné obnovení počítače! Poněvadž nemám ponětí, kde se všechny instalační disky sw nacházejí a hlavně je jich mnoho. Tak bych se tomu pokud možno rád vyhnul a proces urychlil.

Zálohu disku nemám.

Je to tak, že před vlastní obnovou systému se aktuální verze Windows včetně nainstalovaných programů a uživatelských dat přesune do složky Windows.old a pak se teprve provede samotná obnova (resp. instalace čistého systému, bez programů). To znamená, že bys měl ve složce Windows.old nalézt všechna svoje data z předešlé instalace Windows. Možná, že by to šlo i kompletně obnovit, ale nemám s tím žádný zkušenosti, tak si radši počkej na někoho znalejšího.

Částečné obnovení obnoví systém a zacová soubory. Ono je to taky v informacích o obnovení napsané.
Pokud je to důležitý PC, pak je divné, že jej nikdo nezálohuje, ale pozdě bycha honit.
Neřešil bych všechny programy, které tam byly, ale postupně bych doinstalovával programy, které používáš. Zjistíš, že polovina toho, co tam byla stejně nepotřebuješ.

V informacích jsem už byl a přečetl si to. mám i seznam smazaných věcí, ale zkrátka jsem chtěl před zahájením instalace zjistit, zda existuje cesta zpět.

Zálohování by na místě samozřejmě bylo, ale pokud bych zálohu měl, resp. vytvořen bod obnovy, nevrátilo by mě to konkrétně do včerejška, ale kamsi dál, což by zase způsobilo ztrátu toho, co bylo po tom a to by byly nové škody.

Takže to nijak nejde vrátit se před částečnou obnovu??

Díky za tip!!!
"jen na doplnění" bohužel nešlo o kdejakou kravinu, co chtěl kamarád instalovat, ale o čím dál tím víc využívanější Google Play službu! Můj původní problém - ztracené uložené webové odkazy,... se nakonec díky "modernímu" personalizování Chromu (které já neměl) natáhly do Chrome účtu mého kamaráda. Což jsem ale zjistil až po částečném obnovení, od kterého jsem čekal, že mě vrátí před tento krok...