Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou tyto komponenty spolu kompatibilní a budou fungovat správně? pomozte prosím

Dobrý den všem čtenářům,

chtěl jsem zažádat o pomoc s kontrolou kompatibility níže uvedených komponentů.

Jsem 18letý hráč a chtěl jsem si konečně udělat radost herním počítačem. Po dlouhém čtení dlouhých diskuzí a charakteristik hardwaru jsem usoudil, že tento set, který jsem si sestavil na CZC, by mohl být vcelku dobrý.

Prosím o pomoc s překontrolováním kompatibility a správné funkčnosti těchto komponentů.

* * *
110353,160231,152568,1527...
* * *
Počítačová skříň = Zalman Z11 PLUS HF1

Zdroj = Zalman ZM600-GSII 600W

Základní deska = MSI Z97 GAMING 5 - Intel Z97

Operační paměti = Kingston Value 16GB (2x8GB) DDR3 1600

Procesor = Intel Core i5-4460

Grafická karta = MSI GTX 970 GAMING 4G

HDD = WD Caviar Blue EX - 1TB

SSD (for Windows 10) = Samsung SSD 850 EVO - 120GB

Chladič pro procesor = SilentiumPC Fera 2 HE1224

DVD mechanika = ASUS DRW-24F1MT

* * *

Příslušenství již mám z předešlého počítače.

Monitor = BenQ RL2455HM

Myš = Genius GX Gaming Gila

Klávesnice = Genius GX Gaming Manticore

Sluchátka = GX Gaming Cavimanus HS-G700V

Mnohokrát děkuji za případné rady a připomínky.

wow! moc díky za rady, koukám, že budu muset ještě dost šetřit :D

jen ještě asi drobnost, ale radši se chci zeptat, bude ten ventilátor pasovat na procesor, když je socket 1151 a chladič je souhlasný s 1150 či 1155? :O

ano, evidentně nechápeš.

radit CPU se soketem 1151 a neupozornit, že se musí změnit taky MB (protože Z97 je soket 1150), a nejspíše rovnou i RAM (dávat na 1151 DDR3L mi připadne nesmyslné), to chce FAKT HODNĚ NEZNALOSTI!!!

Totéž platí pro náhradu Fera2 za dražší, a přitom rovnocenně výkonný CM

Napřed se něco nauč, a potom můžeš radit jiným -- tvé "rady" totiž někoho budou stát peníze!