Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na notebooku nefungují zařízení připojené přes USB 3.0

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je možný, že mi na mým notebooku nefungují zařízení připojené přes USB 3.0?
Zkoušel jsem si vyhledat nějaké drivery, což jsem nakonec našel, ale při instalaci mi to napíše "Tento počítač nesplňuje minimální požadavky pro instalaci softwaru", což zase mi přijde trošku divný, protože až takový shit ten notebook není bych řekl, když jsem si ho pořizoval před rokem.

Je to od Samsungu - i3-3132 - 2.50GHz - 4GB RAM - Windows 10 - 64bit.
Tak bych se chtěl zeptat, zda tedy nevíte někdo co s tím?
Změna předmětu, původně: USB 3.0 (Prasak)

nefungují zařízení připojené přes USB 3.0

Například? Nebo to je tajné?

Zkoušel jsem si vyhledat nějaké drivery

Nehledají se nějaké drivery, ale ty, které jsou vyžadovány operačním systémem a konkrétním připojeným zařízením.

což jsem nakonec našel

Že by na webu výrobce? To je objev!

Do Správce zařízení ses díval? Hlásí nějaký konflikt?

Omlouvám se, abych to ještě tedy trošku víc upřesnil :
V momentální chvíli jsem si reinstaloval windowsi a hodil si tam zpátky 8.1 s tím, že jsem přišel na to, že třeba externí disk s usb 3.0 se mi normálně dá připojit k počítači a můžu ho bez problému používat, ale v momentální chvíli se snažím k počítači připojit kus hardwaru na natáčení, což to se jmenuje Avermedia Extremecap U3 C710 s tím, že když to zařízení propojim s PC přes USB tak počítač ji sice jakože identifikuje, ale program v kterým můžu zapnout natáčení tak mi po spuštění napíše "Zařízení není připojeno k USB 3.0 portu".

Tak bych se tedy chtěl zeptat, zda by jste mi nemohli poradit co s tím?
Zkoušel jsem stáhnout i nějaký driver ze stránek samsungu, ale po spuštění mi to napíše chybu "Not found the Host Controller".
Takže kdyby mi třeba někdo poradil co stáhnout a nainstalovat tak bych mu byl vděčný.

Dobře a můžete mi někdo prosím poradit co mám přesně stáhnout, aby to fungovalo?
Snažím se stahovat tohle - https://downloadcenter.intel.com/download/22824/US B-3-0-Driver-Intel-USB-3-0-eXtensible-Host-Control ler-Driver-for-Intel-8-9-100-Series-and-C220-C610- Chipset-Family, ale to mi při instalaci píše jak už jsem psal, že "Tento počítač nesplňuje minimální požadavky pro instalaci softwaru".

No dobře, ale i přesto, když stáhnu tohle : https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Wi ndows-7-USB-3-0-Creator-Utility, kde se píše, že už to je i pro Win 8.1 tak to mi to píše to samý.
A nebo já opravdu nevím, nemohl by mi někdo poradit co stáhnout?
To že se mám obrátit na výrobce PC tak to znamená co? Na prodejnu, kde jsem notebook kupoval už jí nemůžu a na internetu se snažím hledat co to jenom jde, ale buď nainstaluju něco, co mi to nezprovozní a nebo se snažím nainstalovat něco co nejde.

No jak jsem už několikrát psal tak teď mám 8.1 s tím, že na těchto stránkách se právě nachází ke stažení "USB 3.0", ale to je určené pro Win 7, což já nemám a když to zkoušim nainstalovat tak mi to píše problémy s kompabilitou.

Are there Intel USB 3.0 xHCI drivers for Windows* 8?
No. Microsoft Windows* 8 operating system comes with an in-box USB 3.0 xHCI driver.

Keď už máš to silné nutkanie používať WIN8 na ktorý INTEL nevydal žiadny ovládač pre USB 3.0 xHCI, potom skús:

Pomocou funkcie Aktualizácia softvéru môžete jednoducho stiahnuť a nainštalovať ovládače zariadení a softvér pre systém Windows 8

Aktualizácia softwaru

Tak opravdu nikdo neví co s tím?
Zkoušim instalovat všechno možný, ale nic nejde s tím, že dokonce teď v menu už mám ikonku toho USB 3.0 Host Controller, ale když na to kliknu tak mi to napíše "USB 3.0 Hostitelský kontrolér nenalezen", tak já fakt nevím.
Nebo by snad pomohlo tam hodit zpátky win 10?

OS: Windows 8 (64-bit)
Processor: Intel Core™ i3 Processor 3120M (2.50 GHz, 3 MB L3 Cache)
LCD Display: 15.6" HD LED Display (1366 x 768), Anti-Reflective
Dimension: 376.0 x 248.0 x 25.2 ~ 31.8mm
Weight (kg): 2.2 Kg
Graphic Processor: Intel HD Graphics 4000
Graphic Memory: Shared
System Memory: 4GB DDR3 System Memory at 1600MHz (4GB x 1)
HDD: 500GB S-ATA? Hard Drive (5400RPM)
ODD: Super Multi Dual Layer
Main Chipset: Intel HM75
Sound: HD (High Definition) Audio
Sound Effect: SoundAlive™
Speaker: Stereo Speakers ( 1.5 W x 2 )
Integrated Camera: 720p HD Web Camera
Wired Ethernet LAN: 10/100 Ethernet LAN
Wireless LAN: 802.11 bg/n 1X1
Bluetooth: Bluetooth V4.0
VGA connector: Yes
S-Video (TV-out): NO
HDMI connector: Yes
Headphone-out: Headphone-out/Mic Combo
Mic-in: Headphone-out/Mic Combo
Internal Mic: YES
PC CardBus Slot: NO
USB port: 3x USB 2.0
Multi Card Slot: 3-in-1 (SD, SDHC, SDXC)
Dock Port: NO
iEEE1394: NO
RJ11 (Modem): NO
RJ45 (LAN): Yes
TV Antenna: NO
DC-In (Power Port): YES
Keyboard Type: Island keyboard with numeric part
Touch Pad: Touchpad
AMT: NO
TPM: No
AC Adapter: 40/60 Watt
Standard Battery: 6cell, 48Wh
Installed S/W: S Player, S Gallery, S Camera, Evernote, Microsoft Office Trial, Settings, Support Center, SW Update, Recovery, Norton Internet Security (60 days Trial), Norton Online Backup (30 days Trial)

Takže snáď by sme to už mohli uzavrieť.

Celý čas som bol v tom, že v ntb máš USB 3.0 a nedarí sa Ti nainštalovať ovládače. Chyba!
Ty v ntb žiadne USB 3.0 porty nemáš (čo neznamená, že napr. externé disky s rozhraním USB 3.0 nebudú fungovať - budú - je tam spätná kompabilita).

Bohužiaľ to zariadenie od AVERMEDIE výslovne potrebuje USB 3.0 eXtensible Host Controller - čiže buď čipset od INTEL-u s natívnou podporou USB 3.0, alebo radič iných výrobcov (sú spomenuté na stránke AVERMEDIE čo som sem dával).
Tvoj čipset INTEL HM75 má podporu len USB 2.0 - čiže žiadne USB 3.0.

Výsledok: to zariadenie od AVERMEDIE Ti na Tvojom ntb nikdy nebude fungovať !!!