Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ati CGA-456TVd (Radeon 9550) - ckód chyby 43

Dobrý den,

může někdo pomoci s tímto problémem? Mám Windows Vista a nedaří se mi rozchodit zmíněnou kartu, neboť veškeré ovladače, které nainstaluji nefungují. Hned po prvním spuštění Windows sám nainstaloval ovladač z vlastní databáze s tím, že po následujícím restartu tato chyba. Pak jsem vystřídal hromadu Catalystů o ver. 7.4 do 10.2 a stále to samé. Nakonec jsem stáhl nekompatibilní OmegaDriver, ale PC fungoval nekorektně (stále dokola BSOD).
Zkoušel jsem i změnit ovladač počítače z (x86 based ACPI) na (Osobní počítač s rozhraním ACPI), ale též nepomohlo.

U Win XP odzkoušeno s Catalystem 10.2 - vše OK.

MB: Asus P4R800-VM
Čip. sada: Ati radeon 9100IGP
OS: Windows Vista Ultimate x86

Nereknu ti to na 100%, ale sam jsem podobne kdysi experimentoval, jak pod linuxem tak pod Windows a co se tyka Windows, tak vsechny karty Radeon 9xxx maji funkcni ovladac jen do Windows XP, takze se s Vistama nechytnes. Ja podobne neuspesne experimentoval s Radeon 9800 a nasledne i s Radeonem X850. Fukcni ovladace pro novejsi systemy od Windows 7 a novejsich jader linuxu mely jen karty od rady Radeon X1xxx.

V postate byly snad jen ty Omega Drivery, ty jsem mel na WinXP, ale pak uz jsem je myslim dal nezkousel. Uz si to presne nepamatuju, ale rekl bych, ze co se tyka kompatibility nebyl rozdil.
Zkus teda kompletne odinstalovat ovladac grafiky a posleze zkusit z Windows update.

nepovedlo se mi spustit Aero, tak mě to z principu dopálilo a jsem zpět na XP. Poslední HW Ati co jsem pořídil.

To má logiku - prostě je to starý střep, má podporu tuším jen do Dx9, a Aero chce Dx10 - to prostě nedáš, tak to je, a ta karta za to fakt nemůže. Taky si nekoupím trabanta, abych se pak vztekal, že nepředjedu porsche, i když jsem tankoval Shell V-Pover Racing 105 oktanů…;-)

Jako první třeba podotknout, že Trabant je 2T, 2 Cyl. a má 36 koní, co si pamatuji. Porsche zřejmě bude mít větší výkon a o to jde. Ve Vašem příkladě se výkon značně liší, ale má GPU splňuje tyto nároky (info. pro Aero je třeba DX9). Grafická karta podporuje DX9, OpenGL 1,5, 4 PixelShaders, 256 MB DDR. Aero chce, jak jsem zmínil, DX9, 2 Pixelshaders... - je to na stránkách MS.

Já řeším problém s nefunkčním ovladačem - HW je v pořádku a na XP funguje. Omega drivers nemají ve Vistě podporu a driver z XP ikdyž je bez chyb, tak z nějakého důvodu je Vista, zřejmě tedy, nepobírá jak by měla.

Kdyby měl někdo nějaký nápad na řešení, tak uvítám.

Zkusil jsem jumper přehodit a spustit i bez něj a nic nepomohlo.

V seznamu ovladačů u Vista je RADEON 9550 (WDDM Microsoft Corporation), tak proč nejde, když ta podpora je?

Teď jsem zkusil dát do PC vadnou nVidiu GeForce NX6200AX MSI (128MB) a driver obsažený ve Vista (stejně jako u Ati) se nainstaloval. Přitom oficiální podpora už taky na Vistu neexistuje.

U nVidia v pohodě jede i Aero.

Tak jsem našel teoretické řešení daného problém, které jsem nakonec neotestoval (modré smrti a rozdrbaný systém - neměl jsem už náladu). Evidentně si na nových systémech (Vista a výš) si nerozumí duální ovladače IHV LDDM s vícejádrovými procesory. Mám Intel P4 1 Core, ale 2 thd. V systému se jeví jako dvoujádro - to bude asi ten problém.

Já du na XP a kašlu na to.