Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy future-proof top end set

jsem se fakt nudil tak jsem si ze srandy postavil tohle... :D ted uz jenom vyhrat sportku nebo tak neco a jedem
melo by tam byt vse co se od pocitace da cekat v top kvalite.
2 SSD v Raid 0
1 wd black na aplikace apod
1 wd green na soubory a dokumenty
2 vetraky navic na vymenu tech zakladnich na radiatoru (ty cerne)

http://www.czc.cz/106981,169153,158571,169222,1533 86,146412,137771,115539,171860,172508,166611,14587 3,115966,121493,159146,64863,82958/kody

Ano. Abych řekl pravdu, dostat se k takovému počítači, nevím, co bych s ním dělal, asi jednu grafiku a skoro všechny disky prodal a téměř všechny větráky vyházel. Využil bych výkon procesoru a dokázal bych smysluplně zaplnit polovinu RAM, ale neviděl bych důvod provozovat takové žrouty elektriky, když si vystačím s jedním SSD, jedním plotnovým diskem a jednou grafikou.
edit: I když já si vystačím i s Intel HD 5000 v notebooku. :-D Radeon R9 270X ve stolním je mnohonásobně nad moje potřeby.

no vetsinou se u takovych veci na vykon ani nediva, komponenty jsou samozrejme drahy ale nevybiral jsem podle ceny... snazil jsem se udelat tichou vykonou masinu co by netopila. ale v kategorii cena/vykon by to mely byt nejlepsi mozny komponenty co se daj najit v top endu. pokud vis co je raid 0 zapojeni disku vedel bys proc 2 SSD ne jeden... potom jsem zvolil hdd na vykon wd black a hdd na spolehlivost wd green jeden na programy jeden na dokumenty apod.

jakto ze je to blbost? O_o neni to prece ze kdyz zapojis dve stejny datovy jednotky v raid 0 tak se zvysi cteci rychlost protoze se ty data rozdeli mezi oba disky? nebo to mam naky blby informace?

wd green konci? to jsem netusil. slysel jsem dost lidi co si je chvalili po naky dobe... :-/

Zvýší, ale co se logicky musí snížit, když mám data půl na půl na dvou discích? Spolehlivost, padne jeden a data z druhého můžu rovnou smazat.
U SSD je spolehlivost často řešené téma, osobně teď používám v různých počítačích čtyři ve věku jeden až čtyři roky, všechny šlapou, jak mají, ale takovou blbost bych z nich nevytvářel.