Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI R9 390X opět ty teploty.

Zdravím,
už jsem sem jednou psal, jak špatné teploty u MSI R9 390X jsem měl. Dosahoval jsem kolem 85°C u většiny her, což vlastně nakonec nebylo tak zlé a u většiny her to tak mám pořád. Staré vlákno už bylo každopádně zaplácané a nechci ho otvírat znovu, nicméně dneska po 30 min v zaklínači 3 karta na 94°C. To už je ale sakra hodně. Takových hodnot jsem dosahoval ve furmarku při max vytížení. V Zaklínači mám Vsync zaplé, ale stejně se karta během chvíle dostane k tak hrozným teplotám. Nemluvě o hluku, protože mám nastavený vlastní fanprofile v afterburneru a při 86°C jde fan na 100%, a celkem to už je slyšet :/. Já prostě nevím, v čem je problém. Dle mého mám airflow v bedně dobře udělaný. Ostatní komponenty mají víc než skvělé teploty, jen ta blbá karta. Přijde mi, že ty větráčky na grafice na to skoro nemají vliv. Přece není normální aby na 100% nedokázaly teplotu zastavit. Myslel jsem, že tak kolem 85-90% už jsou větráčky schopné teplotu nejen udržet ale srážet níž, ale tady jedou na 100% a ještě kartu pustí k těm 94°C. Docela nevím co dělat. Jestli zkusit reklamovat, ale zase karta jinak funguje a nechci ji reklamovat abych pak měsíc byl pořádně bez karty, navíc by určitě napsali, že karta je prostě taková a běhá jak má. Jenže ty teploty už mě vážně dost ničí, takové teploty už prostě nejsou normální :(. Nevěděl by někdo, co zkusit nebo co podniknout? Děkuji

Je tam jasně napsano podpora R9 390X. Ono to pasuje na víc grafik.

Nvidia GeForce:
GTX 980, 970, 960, Titan X, Titan (Black),780 (Ti), 770, 760(Ti), 680, 670, 660 (Ti), 650 (Ti boost), 580, 570, 560 (Ti,SE), 550Ti, 480, 470, 465, 460(SE), GTS 450, 250, 240 (OEM)

AMD Radeon:
R9 390X, 380, 370X, 290(X), 285, 280(X), 270(X),R7 370, 265, HD 8870, 7870(XT,GHz), 7850, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 5870, 5850, 5830, 4890, 4870, 4850, 4830, 3870, 3850, 3690

Jinak to je vodní chlazení tedy jestli dobře chápu? A ještě k tomu průvanu v bedně, mám dole osazen jeden větrák, co vhání vzduch. Je možné že fougká teplý vzdcuh zpět do grafiky? Mám ho zkusit vypnout tento spoední větrák? Jinak mám jeden velký, co nasává zpředu a pak jeden vzadu a jeden nahoře, co vzduch odvádí.

Ještě něco prosím. Nepomohl by mi někdo jak použít speedfan? Protože jsem zjistil, že větráček zespoda a zezhora a vzadu zrovna moc nemakaj. Spodní by měla jet tuším při maxu až 1300RPM a jede pořád jen kolem 700, horní mlže jet až 1500 a jezdí kolem 800 a zadní byl předinstalován, ale taky možná nejde naplno. Rád bych aby se víc foukalo v bedně, klidně i za cenu většího hluku, když už mi tak řve v zátěži ta grafika. To vodní chlazení koupím až po Vánocích, tak chci do té doby to nějak mít lepší. Děkuji za rady jak to nastavit ve speedfan, sice už jsem něco zkusil, ale pořád mi to drží ty nízké otáčky a fakt se v tom moc nevyznám :/. Děkuji.

Tak mám vpředu a dole nácuc a nahoře a vzadu výfuk. Zbytek je snad jasnej. Doufal jsem, že to půjde přes command center od MSI, ale očividně je ten soft vadnej. Speedfan mi zas neokázal ovládat fany i když jsem ho nastavil a ukazoval 100% přitom fany zustávaly na stejné rychlosti. Nezná někdo dobrej soft na úpravu otáček fanů?

Tak jen píšu, že vyřešeno a děkuji všem :D. Stačilo si v biosu trošku poladit rychlosti větráčků. Spodní víc fouká a horní víc vyfukuje no a rozdíl v teplotách je docela razantní. Jestli jsem předtím měl 94°C po 20 minutách v Zaklínači, tak nyní je to cca 81°C po hodině. Takže pohoda. Díky všem.