Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí USB disk Western My Passport po nezdařeném update firmware

Zdravím, dělal jsem upgrade firmware na zmíněném disku - bohužel se jaksi nepovedl - když program už hodinu tvrdil, že zapisuje, bylo jasné, že ztvrdl... a taky ano... Nyní se disk jen roztočí a nedetekuje se. Chtěl jsem ho hodit do externí krabičky, ale ouha, uvnitř není normální disk, nemá normální sata sběrnici...
Má někdo nějakou zkušenost - třeba nějaký nástroj na vnucení toho firmware alternativně? Jinak můžu ten krám vyhodit a již nikdy tyhle nesmysly nekupovat - radši normální disk a krabičku...

A naco si prosimta upgradeoval Firmware ?! Pretoze Firmware sa upgradeuje iba ak mas s diskom neaky problem. Pokial ti ide disk tak ako ma tak nemas sa do neho co crcat.
Mas vlastne 2 moznosti:
1. Skusis este raz updatenut ten novy firmware
alebo
2. Reklamovat to ale nesmies im povedat ze si instaloval firmware inak ti neuznaju reklamaciu a mozes ten disk za vlastnu hlupost vyhodit.

Ten disk je pár let starý (stará verze 500 GB) - takže žádná reklamace...
Instaloval jsem na nový PC ten jejich software - a přitom to jako první krok nabídlo kontrolu na nový FW (doporučeno) a pak i nabídlo nový FW.Jenže pak instalace vytuhla... :-)
Takže nyní je disk mrtvolka - nejde hodit do jiné krabičky - tak jsem hledal možnost, jak jinak tam ten FW znovu hodit. Tím jejich programem to samozřejmě nejde, když ten disk nedetekuje...

http://pc.poradna.net/q/view/1509045-obnova-dat-z- ext-disku-po-chybnem-updatu-firmware

Pokud chceš data, máš jedinou šanci: vyřadit USB převodník a napájet SATA rozhraní: http://pc.poradna.net/q/view/1047886-externi-pevny -disk-western-digital-2-5-320gb-nekomunikuje-s-pc

A modli se, abys měl verzi bez šifrování dat.

edit: teoreticky by měla existovat nějaká recovery procedura. Ale u tohoto WD šitu je možné vše..

hw šifrovanie u externých diskov zaviedol wd po 10.11.2010-to som zistil dodatočne teraz,šifrovací klúč je uložený v prvom a druhom sektore disku,dá sa vyčítať z disku po premontovaní elektroniky z rovnakého typu disku,a vložiť ako master key na rozšifrovanie obsahu....ešte pre doplnenie,existuje stránka recoverwd.com,kdesú k dispozícii utility na obnovenie dát z jednotlivých sérií externých diskov od wd,essentials,passport etc,každá séria má svoje separátne utility....