Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios nenabiha tak jak by mel

Dobry den, zdravim vas a prosim o radu.
Predem rikam ze nejsem zadny expert
Provedl jsem Upgrade sveho Pc, krome grafiky(HW nize) ale kdyz pri nabihani stisknu del abych se dostal do Biosu tak se do biosu sice dostanu ale vypada to takhle a nejsem scopnej na nic kliknout nebo tak , muzu jenom hybat mysi
V priloze jak to vypada a jak by to melo vypadat.

S tom souvisi problem ze nejsem schopnej nainstalovat OS aniz bych nevypojil disky a nechal zapojenou pouze mechaniku a disky zapojim a po spousteni instalace , jenze to mi hlasi ze na dane disky neni mozne windows nainstalovat
HW :
Procesor: AMD FX-8300 Deska:MSI 970 Gaming RAM: HyperX 2x 4gb 1866MHz Grafika: Nvidia GeForce 8800 ( jediny stary komponent PC) HDD: WD caviar blue 1Tb 7200rpm a WD 500gb 500gb(oba uplne prazdny) Dekuji vsem za rady

Nechapem preco si komplikujes zivot a mas pri instalacii OS pripojene dva disky.
Predsa OS sa na dva disky neinstaluje.

Odpoj vsetko, co instalaciou OS nesuvisi (externe USB zariadenia, tlaciarne (tiskarne), volanty, Joysticky). pripadne aj problematicke interne karty (niektore TV-karty vedia potrapit).

Instaluj OS len na jeden pripojeny disk (dalsi pripojis po uspesnej instalacii, vcetne potrebnych ovladacov).

Jestli jsou ty disky prázdné, tak není důvod je odpojovat a vrtat se pořadí bootování. I když bude disk na prvním místě, tak (logicky) z prázdného disku to nenabootuje, tudíž se půjde dál. No a pak to dojde k mechanice, kde bude instalační médium a z něj to už nabootuje.

Nechci tě strašit, ale s uvedenou základní deskou, FX-6300 a GF8800 jsem měl v jednom PC podobné problémy. Sice jsem se v BIOSu mohl pohybovat, ale občas to vytuhávalo a když se na měkolik pokusů povedlo nainstalovat W7, tak to pravidelně padalo do BSOD. Zkoušel jsem i 2 jiné zdroje a paměti (bez úspěchu) a nakone jsem zkusil i prohodit základní desku za podobnou o ASUSu. Ovšem padalo to i s ní. Nakonec jsem tam ze zoufalství vrazil staší Radeon HD5770 a od té doby se vše začalo fungovat. Je tedy možné, že GF8800 mají nějaké problémy s kompatibilitou s chipsety AMD970.

ale"čiastočne" existujú a hlavne u prvých generácii gf8800,bolo do nich treba zohnať legacy bios update,aby fungovali korektne v niektorých revíziách pci express zberniciach,takže v realite je to naozaj zahrnuté v Tvojom pojme blbo naprogramovaný bios,v tomto prípade sa jedná o bios grafickej karty.....