Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha při startování PC

Dobrý den,

mám jeden problem s PC. Dneska jsem přišel domů a jakmile sem se pokusil PC nastartovat, začaly problémy.

Spustily se větráky naplno, ale monitory nevykazovaly funkčnost. Po vypnutí/zapnutí natvrdo se mi občas (pokud ustanou větráky a naskočí monitor) ukáže Overclocking failed chyba která mě směruje do BIOSu (viz. obrázek 1).
Zjistil jsem, že když s BIOSu okamžitě odejdu (Discard and Exit), tak Windows 7 okamžitě naskočí (sice chvíli hlásí že jde o nelegální kopii, což ale není pravda) a PC se zdá že funguje normálně. Nejde ale restartovat ani vypnout SW, jde to pouze natvrdo.

Při první návštěvě BIOSu jsem udělal jednu změnu, kterou se mi nedaří vrátit zpátky (viz. obrázek 2), která zdá se způsobuje ještě větší aktivitu větráků.

Neví někdo, co s tím?

Předem děkuji

Můžu to zkusit.
Situace se teď změnila tak, že zapnu počítač, a stane se jedna z následujících věcí:

1 - větráky naplno, ale žádná jiná periferie nevykazuje aktivitu, monitory neaktivní
2 - větráky se chovají jako normálně při startu, periferie ale nevykazují aktivitu, počítač se pořád vypíná zapíná
3 - počítač "naběhne", ale okamžitě spadne do BIOS erroru Overclocking failed. Pokud k němu dojde, dám F1 abych vešel do BIOSu, a pokud dám Discard and Exit, tak systém naběhne normálně. Pokud dám Save and Restart, zpátky se to vrátí do jedné z těchto tří variant