Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní stanice HP Z400

Zdravím a na zkušené se obracím s prosbou o názor.
Sháním PC sestavu především na domácí použití včetně práce s fotografiemi a občasnou úpravou videa ( žádné hraní her ).
Narazil jsem na toto:

http://www.gigacomputer.cz/zbozi/834087-hp-z400-wo rkstation.html

Má z Vás někdo zkušenosti s těmito pracovními stanicemi?Jaký je Váš názor?
Předem díky za věcné rady a postřehy!

Mám s tím zkušenosti, i se staršími stanicemi.
Ty stanice jsou v podstatě desktopový highend a i když je to starší, tak to udělá dobrou službu. Mám Dell precision workstation s Xeonem E5430 2,66 GHz a naprosto v pohodě, nepotřebuji a hodně dlouho nebudu potřebovat nový počítač. Používám ho na editaci RAW z DSLR v Adobe Lightroom a dobrý, funguje to rychle, odezva super.
Výrobci do těchto strojů dávali to lepší/vyzkoušenější z toho, co měli; je to defacto obdoba serveru co má být schopná dlouho běžet v režimu 24/7.
Klady:
- neošizená konstrukce, komponenty
- stále dostačující výkon
- mnohdy stále trvající podpora ze strany výrobce (drivery, BIOS...)
Zápory:
- bývá to hlučnější, než je obvyklé (a jestli to má starší 15k rpm disky, tak to umí pěkně dělat bordel...)
- jestli to má ECC nebo FB paměti, tak tyto jsou hodně drahé; na druhou stranu, má to 16GB, tak bez upgradu vydrží dlouho
- nějaké díly jsou "spešl", zdroje, větráky.....
- víc to žere
Do toho HP bych klidně šel.

Však není zač. Jen bych si to nekupoval naslepo, chtěl bych to vidět (či spíše slyšet) v chodu. Měl jsem Dell 470 (to je desktop, jako naplacato) a to mělo tu vlastnost, že při prohlížení webu, úpravě dokumentů apod. šepot květinek, ale při větší zátěži to byl vysavač... Větráky se rozjely naplno a byl to dost hukot. A sedět u toho dvě tři hodiny?

Dávaly se do toho (nejčastěji) nVidia Quadro, což jsou profesionální karty. Jsou postavené na obdobném čipu, jako ty běžné, ale mají být dobré na 3D aplikace, animace a i video. Naopak, hry to zvládne, ale není to na to laděné. V tom HP je Quadro 600, což je taková střední třída v té profi řadě. Základní úpravy videa to zvládne levou zadní.
Některé ty stanice mívají na desce dva sloty na grafiku a patřičně dimenzovaný zdroj. To už je ale fakt vyšší dívčí :-)

U nás na škole jsou teď stovky těhto pc

http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=J7C43 EA&gclid=CJmPpO_fqskCFSf4wgodeGoP_A

Dost mě zarazila cena, ale předpokládám, že když si jich někdo vezme třeba 200 tak to asi srazej... Spíš by mě zajímalo co je pravdy na tom, že to dokonce HP škole jenom "pronajímá". Udajně za to škola dává neskutečný prachy, stejně jako za učitelské Ntb od HP... Je rpavda že tohle je tu asi rok. Předtim tu byly velké bedny HP. Ale už netuším co přesně.

Každopádně Creo bez problémů, MTS, nebo třeba CAD. Nevím, možná to MTS zrovna moc náročné neni. Jen zkušenost z CAD, kdy je zapnuté třeba dynamické zadání, je to lehce zasekané. A to neděláme ve 3D...

Samozřejmě to tvooje už je trochu někde jinde :-) Jen píšu svoje uzkušenosti :puff: