Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno JAVA - datove typy

Dobry den,
chtel bych se zeptat, jaky pouzivat datovy typ v jave pro pocitani s 20-ti (a vice) cifernymi cisly, aniz by se zaokrouhlovaly jako v pripade pouziti double?
Dekuji... .

Jeste jednou diky, ALE:
http://www.leepoint.net/notes-java/data/numbers/10b iginteger.html - nefunguje mi to podle techto prikladu :.( Napr. kdyz chci pouzit fnci x na y, pomoci "bi1 = bi2.pow(bi3);" hlasi mi prekladac ze BigInteger lze umocnovat jen na typ Int. A jedem mensi dotaz: jak vynasobit BigInteger BigDecimalem nebo Doublem (proste velke cislo desetinnym cislem)? Sorry, ale neprisel jsem na to... Diky vsem za odpovedi, jsem zacatecnik :-[...

U prvniho problemu jsem nasel reseni na netu, ale je to dost pomaly :-| :
public static BigInteger potencia(BigInteger b,BigInteger e)
{
BigInteger pow=BigInteger.ONE;
int latestBit=e.bitLength()-1;
if(latestBit>0)
{
f or(int i=0;i<latestBit;i++)
{
if(e.testBit(i))
pow=pow.multiply(b);
b=b.multiply(b);
}
pow=pow.multiply(b);
}
return pow;
}

zna nekdo "rychlejsi" metodu umocnovani?