Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk místo mechaniky

Ahoj, když nahradím mechaniku v notebooku Lenovo G780 SSD diskem, bude disk pracovat plnou rychlostí ? Nemá mechanika nějak omezenou rychlost ? Díky

loading...

DVDmechaniku a místo ní zapojit SSD

• Tak to delà hodne lidi a uz nakou dobu, né kazdy potrebuje DVD (postaci externi) kde SSD + HDD, neni spatna moznost na UPgrade.
• Cele je to v zapojeni SATA starsi PATAi xx.
[img=http://ecx.images-amazon.com/images/I/41SVVCnZCyL._SY300_.jpg]http://ecx.images-amazon.com/images/I/41SVVCnZCyL. _SY300_.jpg[/img]
• Nekteri vyrobci nabizi, i mCASE, kde jde zapojit DVD z NTB k pouziti jako externi ctecky. (daval bych pozor na rozmery, nekteré musi byt SLIM).

omezenou rychlost ? Díky

• Zalezi od portu SATA.

Pises ze mas zaplneno 100GB. Tak neviem ze co tam mas. Normalne je mat na SSD windows a aj programy (normalne maju programy par sto MB, obcas nejaky ma nejake 1-2GB. To sa vsetko musi vojst na C:, kludne aj na 64GB SSD. Hry nepocitam tie maju dnes kludne aj 100GB).
A data na D: (ne na ploche).

Mozu nastavat problemy pri prenose a potom nepojde ziadnou rychlosti resp. moze to blbnut. Zavisi od kvality cinskeho ramecku, kvality zakl.dosky, a disku.
Ja osobne by som ssd dal namiesto original disku a ten mechanicky disk dal do ramecku. Ak by bol mechanicky disk len sata2 rozhranie.
P.S. resp. ja osobne by som dal len SSD disk namiesto hdd, a nechal tam mechaniku. Nie som zberac zbytocnych dat, 250GB musi stacit kazdemu (zbytocne porno a holywoodske debility neratam :)

Rámeček bys musel kupovat tak jako tak, nebylo by k čemu SSD v šachtě pro mechaniku uchytit. Radí to, co jsem udělal pár let zpátky já, koupíš rámeček, plotnový disk dáš z původního místa do rámečku a na místo rámečku dáš SSD. Myslí něco takového.
Smysl toho řešení je, že nikdo netuší, jakou verzi SATA kde daný notebook má. Pokud je někde SATA 3, tak na místě původního disku a plotnovému SATA 2 neuškodí. Můj notebook je měl takto rozdělené.