Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade grafické karty

Dobrý den, měl bych dotaz a nevím kam se mám obrátit. Můžete mi prosím někdo poradit.
V současné době mám počítač o konfiguraci:
procesor AMD XP 4CPU na taktu 3,2 Ghz
8GB ram
2Tb HDD,
což celé brzdí grafická karta MSI GeForce GT 630 1Gb.
Moje základní deska je MSI 970A-G46 MS-7693 ver:2.0
zdroj mám 600W.

Chtěl bych si koupit novou grafickou kartu a docela se mi jak po výkonnostní stránce, tak i cenově zalíbila SAPPHIRE R9 380 OC, kterou jsem si vyhledal na alze.
Mé dotazy jsou:
1)zda není problém se současnou deskou koupit grafiku s jádrem AMD, když do teď byla osazena grafickým čipem od Nvidie.
2)zda nebude problém s kompatibilitou vzhledem k tomu, že základní deska podporuje standart PCI-E 2.0 a grafická karta má PCI-E 3.0 a navíc zda není v tomto případě zbytečné investovat do grafické karty s 256 bit sběrnicí.
3)dále bych potřeboval vědět, vzhledem k tomu, že mám atx desku a velký case, zda nebude problém s tím, že grafická karta je pro formáty MATX/ITX, jestli je nějaký rozdíl ve vzdálenostech od základní desky k místu, kde bych měl upevnit výstupy z grafické karty, nebo s jiným fyzickým rozměrem těchto karet.
Vím že otázek mám hodně, ale stejně děkuji za každou případnou odpověď.

1) Grafice je jedno jestli jí posílá data AMD nebo Intel. To, že tam máš Nvidii a nahradil bys jí AMD je jedno.
2) Pokud je grafika PCI-E 3.0 a tvá deska podpopruje jen PCI-E 2.0 problém není...výkon ve hrách je prakticky neznatelný

[http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GP  U/HD7970/HD7970-68.jpg]

3) Jestli máš velký case tak problém nebude, ale radši si změř délku od začátku PCI-E slotu na konec kde máš koše na HDD, nebo ani nemusíš, nevím co je to "velký" case.
Můj starej case je taky dost velkej, větší než současný herní prostorné case, ale přes uzpůsobení koše na HDD tam nedám větší grafiku než 25 cm, jedině že bych ten koš
seřízl.

Děkuji, prostor na grafiku mam změrený, moje současná grafika má délku 20 cm a jeden kabel, od zdroje do sousedního rohu na desce, mi neumožní dát tam delší grafickou kartu. Mohl bych sice sehnat delší kabel, napojit na zdroj a do desky a zvětšit prostor, ale v přijatelné délce existuje sousta grafik které mi vyhovují. Takže pokud mám nenásilnou možnost na upgrade, bez řezání, vrtání a pájení, tak půjdu radši cestou menšího odporu. Rozměr Case mám 41x18x42cm