Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Deska podporující WinXP

Ahoj všem,

potřeboval bych poradit nějakou prodávanou základní desku, která má k dispozici ještě ovladače pro Win XP.
Předem bych rád upozornil šťouraly, že na tomto OS trvám, protože je tento OS vyžadován HW převodníkem a není cesty jak se tomu vyhnout.

Děkuji

Takže to zhrniem:
1. Máš nejaký prehistorický hw prevodník, ktorý nikto nevie prečo funguje iba pod XP
2. Požaduješ dosku, kde existujú ovládače na XP
3. Požaduješ platfomu INTEL
4. Najlepšie návrh celej zostavy

Opäť je nejasné k čomu má zostava vlastne slúžiť, preto doporučujem založil si nové vlákno v kategórii PC zostavy a prinútiť sa prezradiť cenový strop, požiadať o návrh zostavy s kritériami...

Je mozne ze je este na haswll, narychlo som videl len pre XP embedded ale nehladal som to na intel neverjnom serveri. Ale od baytrail (to bolo kratko po vydani haswellu) sa intel na XP uz uplne vysral. Na skylake tiez neni uz nic pre XP.
S AMD to ma podla mna lepsie, aj kvoli USB3.0 apod (snad to u amd ide aj pod XP, ale neviem zhlavy)

USB3.0 pre XP na intel chipsety neexistuje na ziadnom CD na svete ptz ho intel neurobil a odmieta to urobit :) (a stejne tak na vistu, co mna osobne dost vytocilo, ptz v roku ca. 2011 ked som kupoval svoj sandybridge sa da ocakavat ze dementny intel bude podporovat OS ktory neni ani starsi jak 5rokov. Ale oni ne.)

Neznám přesnou situaci tazatele, ale pokud bych kvůli jednomu programu nutně potřeboval XP, vyřešil bych to následovně:

Koupil bych někde použitý notebook s podporou WXP. Pokud je potřeba na běžnou práci něco výkonějšího, postavil bych levný stroj s W7 a víc.

Ten ntb bude za pár stovek a nezabijeme si použitelný počítač XP, která budou každým rokem méně a méně podporovaná.