Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sestava do 14000

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by mi tady někdo nepomohl vyřešit můj problém...Na vánoce bych si chtěl koupit nový pc (převážně herní) limitem jsou však peníze (plus/minus 14.000) a základní deska, která musí mít wlan (WiFi tahle za 1700 mi přišla celkem dobrá ASRock H81M-ITX - Intel H81) každopádně bych tam chtěl Intel Core i5 -4460 ..i 5 proto, protože ho mají na Exteme digital za 4800 :D ),A grafiku MSI NVIDIA GTX 750 Ti 2GB, stačilo by 4GB ram - bych později dokoupil ještě 4..bednu,vypalovačku,monitor,myš,klávesnici a kabely mám..předem díky za inteligentní odpovědi :)

- Herní PC s rozpočtem 14k nejde postavit na procesoru za 5k (většinou se říká, že přibližně třetina peněz z herní sestavy jde do grafické karty né do procesoru)
- Kdyby tam měl přijí tebou navržený procesor a grafická karta, tak by grafická karta naprosto nestíhala procesoru, tudíž by byl jeho "přehnaný" výkon naprosto k ničemu.

Jestli tedy stojíš na tom, že tam musí být ten I5 4460 tak z toho vznikne počítač který bude mít dobrý procesor, ale nedostačující grafiku při investici 14k (i5 4460 se používá při rozpočtu okolo 20k). Jde sestavit herní PC, který za ty stejné peníze bude mít o polovinu větší výkon než, kdyby byl použit tvůj procesor.

Tady se dostáváme do problému, že levné ZD s wifi dělá jen AsRock a Gigabyte, které nejsou zrovna chvályhodné značky a nejsou známy kvalitou.
Ovšem jestli na tom opravdu trváš, jestli opravdu není možnost natáhnout kabel, když 1m stojí 8,- Kč +2koncovky po 5,-Kč, tak nebudeš moct mít PC moc výkonný jelikož tyto základní desky jsou Mini-ITX, takže tomu musíš přizpůsobit case a do takové case se už herní grafika nevejde, takové PC s takovými rozměry se skládají většinou jako multimediální stroje do obýváku s integrovanými grafickými kartami.