Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr telefonu pro otce

Dobrý večer, chtěl jsem poprosit o radu. Chtěl bych otci koupit nový mobil. Jenže to má menší dilema. Otec by chtěl nějaký dotykový s max. velikostí jako můj Sony Xperia Z3 Compact. Měl by být v ceně do 3 tisíc. Bude využíván na volání, sms a příležitostné fotky.
Předem díky za radu. :)

To je tak: Samotné Androidy se nesekají,pro tento systém je třeba minimálně 2GB RAM a neinstalovat kde co. Cenové relace těchto mobilů s 2GB jsou trochu výš. Kolem 3000.- jde o founy,které se používají tak na internet,sledování videa,prohlížení fotek. Hry už moc ne.

Podivej do 3.000 je to fakt problem, ty levne Androidy jsou kolikrat spis pro zlost, seka se to apod. Navic dneska je trend 5" a vic, takze je nutne zvazit, jestli se na tu velikost nevykaslat. Taky bych proste a jednoduse nekupoval telefon bez LTE, je mozne, ze otec internet v mobilu nehodla vyuzivat, ale nikdy nevis dopredu a treba nastane situace, kdy se pripojit bude potrebovat a pak zbytecne kvuli nejakemu setreni par stovek nic.

Takze bych jako prvni nastrel mel dva drazsi tipy:

Lenovo A6000 - nicmene je to 5", neumi site Vodafone a ma jen 1GB RAM, takze je to opravdu spis na to zakladni vyuziti o kterem pises.

Samsung Galaxy S4 Mini - to by mohla vzhledem k predpokladanemu vyuziti byt ta spravna volba, pravda neohromi baterie, ale to je dan za velikost a cenu.

Ono, ty vlastne idealni foun pro otce vybranej mas, jen je trikrat tak drazsi nez kolik chces investovat (Sony Xperia Z3 Compact). ;-)