Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co dokoupit k této sestavě?

Zdravím,

Chtěl jsem se zeptat, investicí do které části sestavy bych dosáhl největšího zvýšení výkonu (na cenu)?

PC sestava:

msi amd radeon R285 2GB
intel i5 4460
2x4GB RAM
MSI H97 PC MATE
1GB HDD

Zatím uvažuji o koupi SSD disku, nebo dokoupení 2x4/2x8 GB RAM pamětí. Co z toho pomůže zrychlení více? případně cokoliv jiného?

Primární využití hraní her a práce, ale tu to zvládá už teď docela plyně :-D.

Díkydík

Výkon na hrách zvedneš lepší grafikou.
SSD ti zrychlí max spouštění PC a programů, které zapneš. Při hraní to nepoznáš, max zas na rychlejším načtením lokace. Rozdíl není nijak drastický, aby to stálo za ty prachy.
8Gb RAM je dnes taky dostačující.

Osobně jedu na I5 o dvě generace starší než máš postupem času jsem přidával jen RAM (8Gb teď) a kupoval silnější grafiky.

Hlavně záleží na jaké rozlišení hraješ, podle toho by jsi měl vybírat komponenty, ale ve hrách rozhoduje výkon grafiky především.

Jestli jedeš na full HD, tak by ti zatím měla stávající grafika celkem stačit ne?

Jeden monitor, full HD... a ano, docela stačí (i když fallout 4 mě teď trochu zklamal). Každopádně jsem uvažoval, co bych si dokoupil a RAM mají teď ceny docela dole... takže kdybych koupil třeba 2x8GB, tak to peněženka oželí... otázka je, jestli bych poznal rozdíl mezi tím teď (2x4GB), a potom (2x4+2x8 = 24GB).