Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil

Dobré ráno,
Potřeboval bych poradit s výběrem mobilu..
Mám pár nároku jenže si nemůžu vybrat.
Potrebuju mobil hlavně na internet.
Na mobilu nehraju žádné hry a podobné blbosti.
Takže hlavně kvalitní display!a velký 5 a více nejlépe asi 5,5 - 6
Jak už jsem psal mám no na internet
(videa atd) takže rychle připojení.
Dostatečná kapacita baterie na celý den užívání.
Cenu bych chtěl okolo 7-10 000.
A kvalitní foťák by taky nebyl k zahození ;)
Díky moc za všechny tipy a rady

V podstate to tu zazniva dnes a denne.

LG G3 (vsechny LG maji tlacitka hlasitosti na zadech tela)
Samsung Galaxy S4 i9506 (tlacitka hlasitosti z boku, coz se hodi k foceni, fotak vyborny)
Asus ZenPhone 2 ML551 (taktez jako LG)
Samsung Galaxy S5 Neo

Včera jsem byl v okay a měli tam tu g3
Trochu sem ji zkoušel ale strašně se sekal a fotky taky úplně divné... Je možné že to byl problém toho vystaveneho kusu?
Jinak někde sem se díval že baterka je hodně slabá že toho moc nevydrží a jas displaye je slabý na slunku..

strašně se sekal

To je možné. V obchodech ty mobily dostávají docela záhul. Každý tam vše zapíná, instaluje, zkouší. To by bylo moc na jakýkoliv telefon.

fotky taky úplně divné

Já s fotkama byl vždy spokojen, jen to nastavuje dle mého trochu vyšší ISO při horších světelných podmínkách. Ale za normálního světla to dělá suprové fotky.

baterka je hodně slabá

Klasický jednodenní smartphone. Samozřejmě při hrách vydrží trochu kratší dobu než konkurence s FullHD displejem, ale tak to je logické. Ale dá se s tím mobilem dostat v pohodě na den, při troše zručnosti i na dva dny. Osobně můžu říct, že při mém používání vydrží ten mobil bez problémů celý den (Non-stop mobilní data + WiFi, hodně internetu a mailů, telefonování, několik hodin hudby).

jas displaye je slabý na slunku

Není. Nikdy jsem neměl problémy s čitelností na přímém slunci.

Pravdepodobne byl spatnej ten vystavenej kus.
Baterka je standardni jako u vsech smartphonu, musi se pres noc nabijet denne, displej to ma LCD IPS, o neco lepe jsou na tom OLED displeje, ale v tom pripade bys musel jit do Samsungu nebo do LG G Flex2, ktery ma zase vyssi spotrebu. Co vim, tak OLED displeje hlavne Samsung a nektere LG a potom byvala Nokia nektere Lumie, ale ty jsou s WP.
Fotak je dobry, ono nemuzes po zadnem smartphonu chtit zazraky, cocka je proste mala, nejlepsi fotky ale udelas na Samsungach, pokud ti jde hlavne o to foceni.

Zase je tu nekdo chytrej jak radio.

S LTE se to ma ve skutecnosti tak, ze do vycerpani FUP jedes bud pres 3G nebo pres LTE a protoze se 3G vysilace, ktere se rozbijou uz nemeni za nove, tak to casem (zalezi jak kde to doslouzi) bude jenom LTE. Takze je uplne jedno kolik vycerpas dat, klidne zitra to u tebe muze byt tak, ze si bez LTE neskrtnes. Takze se sam zamysli, jestli opravdu smartphone potrebujes, telefonovat a to dobre umi i Nokia za tisicovku a pokud ano, tak nebud hloupej a ber foun z LTE.

Asi tak. Mobil se kupuje na dobu záruky tj.2 roky. Za tu dobu se stejně zlikviduje, ať je to ten, nebo ten. Buď jde do kopru technicky, nebo prostě přestane bavit, protože v tomto segmentu jsou dva roky obrovský skok. Pokud vynechám profíky, kteří potřebují naprostou špičku kvůli práci a maniaky, kteří se tím chlubí, stačí na kvalitní mobil cca 5000 max.Tímto se dostávám k LTE, což je určitě dnes již realita, ale cena dat, existence dalších připojení sráží founy bez LTE tak nízko, že si ho na ty snad dva roky, pokud vydrží, klidně pořídím.