Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem syčivé praskání z hdd po zapnutí pc

Zdravím, teď mi při každém zapínání pc syčivě praská interní hdd když se roztačí. Nikdy to nedělalo, tak mě to trochu vyděsilo. Zvuk se zesiluje. Je to předzvěst opotřebení? Nebo co může být špatně? Vyžaduje interní hdd pravidelnou péči? Díky za rady

Zalohuj okamzite data a posleze muzes provest kontrolu disku utilitou vyrobce. Nemas nahodou WD Black, ty to delaji radi, vicemene je zrejme, ze jde disk do kopru, ale neznamena to, ze nebude jeste klidne rok zit, akorat nikdy nevis, kdy se odporouci.

Mohu se zeptat jak takové zálohování ve Windows trvá, třeba disk o velikosti 1TB s bitovou kopií systému? Jedná se o pár sekund, minut? Příjde mi zbytečné zálohovat třeba hry a je jich docela dost jednalo.. by se o stovky tisíc souborů, mohlo by to trvat třeba celý den? Bitová kopie vytvoří menší soubor než je ten "pravý" originální?

Ja bitovou kopii jeste nepouzil, ale ptal jsem se tady expertu a bylo mi receno, ze je to opravdu jednoduche na pouziti a bezproblemove, nevyhodou je, ze to zabere cca. stejne misto na disku jako mas ted zabrano prostoru.

Spravne nebo idealni rozlozeni disku je, ze mas na jednom disku dva logicke oddily C: a D:.

C: je na operacni system Windows a bezne programy, ktere pouzivas.

D: hry, ktere preinstalujes jednoduse a nemusis je zalohovat a tva uzivatelska data.

Potom C: zalohujes na nejaky externi disk onou bitovou kopii a z D: zalohujes jen sva uzivatelska data beznym kopirovanim opet na externi disk.

---

Jinak jsou ruzne zalohovaci mechanismy, ktere umi nejen bitovou kopii, ale i prirustkove zalohy, takze se nejprve zazalohuje cely disk C: a potom se zalohuji jen zmeny, vratit se da v case, kam chces, k jakekoliv zaloze, kterou mas vytvorenu. Obcas jsou s tim ale problemy, neni to uplne stoprocentne spolehlive, ale lepsi nez nic, ja to pouzivam. Tyto programy take umi zalohy komprimovat, takze treba ze 60GB udelaji 20GB apod.

Acronis True Image je v cestine, jednoduchy na pouziti, ale je placeny, obcas ho davaji zdarma jako bundle k SSD diskum, mam ja.

Dal jsem zkousel AOMEI backup a EaseUS Todo Backup, oboji je pouzitelne a jsou i verze zdarma.

Tak se to nepovedlo :( Dělalo se to zhruba 12hodin, šel jsem spát, když tam bylo 87% a když jsem to šel ve 4 ráno zkontrolovat bylo tam tohle: viz screenshot. Na externím mám pryč TB (velikost zálohy) tak mě napadlo, že se třeba nepodařilo zálohovat jen něco málo a záloha fungovat bude? A když na to namířím píše to velikost 0 bajtů..

Nemyslim, ze by mohla byt i po te chybe zaloha pres bitovou kopii funkcni, vic snad poradi nejaky znalec, tohle neznam, nicmene muzes zkusit protokol udalosti v nastrojich pro spravu, kde by treba mohlo byt vic a pripadne to hodit do Google, jestli to treba uz nekdo jiny neresil tez.

S tim nemohu souhlasit, nebot to co se bitovou kopii resi je cas a ten je mnohdy podstatny, nez preinstalovavat OS, ovladace a programy, klidne to muze trvat pul dne, tak radeji za pul hodiny prehrat bitovou kopii ze zalohy.

Nehlede na to, ze rodinna fota si snad kazdy normalni jedinec zalohuje automaticky, ale treba takove "save" her uz ne (neni sice kriticke ale zamrzi) a ty jsou vetsinou soucasti bitove kopie. :-)