Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB nezaznamenává připojení disku.

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak je možné, že mi 2 přední USB vstupy nedokážou přijmout můj externí disk, když potom všechny zadní USB vstupy ho přijmou úplně bez problému.
Právě jsem si přeinstaloval windowsi s tím, že před přeinstalací to úplně v pohodě ještě šlo i u těch předních vstupů, ale teď už vůbec, když ten disk připojím tak to vůbec nezaznamená, že jsem něco připojil.
Zkoušel jsem i nainstalovat drivery pro tento disk, ale ani tak to nejde, nevíte někdo co s tím?

to dané zařízení se rozsvíti

myš nebo klávesnice berou pod 100mA, flashka mi v usbdeview ukazuje 200, disk pro roztočení potřebuje nárazově až 900mA.
ochrana usb může mít spálený snímací odpor v nadproudové ochraně. kvůli mnohem většímu odporu dodá jen pár miliampér a snížené napětí, které sice stačí na rozsvícení ledky, ale ne na funkčnost usb zařízení.
prozatím vytáhnout usb prodlužovák zezadu.
v pondělí zajít do pckrámu pro pci(e) kartu s usb2(3) řadičem.

A nedá se to nějak potvrdit, zda opravdu je potřeba kupovat nějakou novou kartu?
Já jenom, že mě se to opravdu nezdá, když ráno to ještě fungovalo a po přeinstalování vůbec.

Nevím no, zkoušel jsem nainstalovat všechny ovladače, ale je možný že jsem něco vynechal a třeba zrovna kvůli tomu to nejde s tím, že vlastně já mám ještě na zadní straně skříně další 2 USB 3.0 vstupy, které taky nefungují s tím, že nad nimi jsou 4 USB 2.0 vstupy, který normálně jdou, takže mi to opravdu přijde divný, že by jentak náhodou se něco stalo pouze s těmito USB 3.0..

A instalil si najprv chipset (inf update) a potom Others Drivers Title Intel USB 3.0 Driver?
Nemas XHCI vypnute v BIOSe? Alebo nastavene na nejake debilne smart auto? Nastav to na enabled.
Skus aj to PC vypnut z elektriky na 5minut (vratna poistka sa resetne, ak tam je vratna (ak sa NAHODOU cinan udrel cez kapsu a minul 1cent navyse :)

Fuuu, to je zase situace, takže následovně :

- Nainstaloval jsem to tak jak píšeš, nejprve chipset a pak usb driver, ale stále to nefungovalo.
- Řekl jsem si, že to zkusím ještě jednou, znovu nainstalovat to co jsem už nainstaloval no a překvapivě po znovu nainstalovaní usb driveru mi najednou naskočil můj jeden hardisk z kterýho jsem si mohl úplně bez problému přetahovat data, ale bohužel můj druhý hardisk to zaznamenalo v Zařízeních, ale s nějakým vykřičníkem a nešel prostě načíst.
- Pak jsem dal restart no a po restartu mi opět zmizel i tamten jeden hardisk, který se mi už objevil s tím, že pokud teď momentálně chci, aby se mi zobrazil tak musím opět nainstalovat ten USB 3.0 driver.
- V biosu je v rubrice "USB Configuration" všechno daný na Enabled, takže tam problém není.
- Počítač jsem nechal vypnutý těch 5 minut a taky nepomohlo :D

No nic, už mi to leze krkem, jdu spát a třeba to ráno díky nějakýmu zázraku půjde.
Pokud někoho ještě něco napadá co s tím, tak budu vděčný za každou radu.

Tak bohužel zázrak se nestal, tak bych se chtěl zeptat, nemůžete mi někdo nějak poradit jak určitě se dá zjistit jestli mi ty usbéčka vyzkratovali a nebo něco takovýho?
A případně co přesně si musím pořídit, aby mi to zase šlo.

Tak mohu se tedy zeptat, co doporučujete, abych teď udělal?
Zkusil jsem znovu přeinstalovat windowsi, jestli jsem třeba náhodou nenainstalovat nějaký vir před tím nebo něco takovýho, ale problémy stále přetrvávají.
Prostě to USB 3.0 buď vůbec nefunguje a nebo chvilkově funguje, ale hraje si to na USB 2.0.

Kdyby snad byl problém v hardwaru, tak by nešlo vůbec a nemohl bych si k tomu připojit disk a z něho si něco přetáhnout ne?
Opravdu nevím, to je zase taková věc, která se může stát jenom mě.

celou dobu je nejasné, jak se ti to vlastně chová:

když připojím nějaké zařízení tak ho to sice v počítači nenačte, ale to dané zařízení se rozsvíti

podle toho ti tam nefunguje ani myš / klávesnice, nebo pokaždé tvrdíš něco jiného.

nebo chvilkově funguje, ale hraje si to na USB 2.0.

usb2/3 poznáš jen na discích nebo rychlejších flashkách. myš a klávesnice mají svítit a fungovat normálně.

disky/flashky mají zároveň vyšší odběr než myši/klávesnice, podle toho ta nefunkčnost bude vypadat:
1) buď kvůli porušené ochraně napájení, nebo 2) kvůli špatnému konektoru (zdeformovaný kontakt od těžké flashky) nefungují zařízení s větším odběrem spolehlivě. oboje vyřeší koupě pcie řadiče.
3) nefunguje správně ovladač usb3. než se s tím ještě 2 dny drbat, pomůže koupě pcie řadiče.

ještě pokud je v biosu u usb taková volba: má být povolen režim xhci.