Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava PC

Dobrý den, snažím se sestavit herní PC a rád si nechám poradit.
Zatím jsem kombinoval takto:
CPU i7 4790K (4.4GHz turboboost)
MSI Z97 GAMING 3 (podpora do DDR3 3300Mhz)
Crucial 8GB DDR3 1866MHz CL10 Ballistix Sport XT
Kingston HyperX 3K SSD 120GB
SAPPHIRE R9 280X DUAL-X
Cooler Master Nepton 240M
Fortron Hyper 700
Case je vcelku jedno

Myslel jsem si totiž, že čím výkonější herní PC bude cena horentně vyšší. Chápu že plné detaily a náročnost nových her vyžadují výkonné komponenty, proto jsem rozpočet dal do 40k. Mile jste mě překvapil s cenou. Děkuji. Pokud k tomu máte ještě něco, nechám si poradit.

Je v tom velký rozdíl? Bude to mít vliv na chod? Pokud jde o chlazení, nebudu mít pocit že jsem vedle topení (omlouvám se ale mám s tím špatné zkušenosti, minulou sestavu mi sestavovali odborníci a já myslel že mi shoří PC a že se zblázním z hluku ventilátoru.)

Díky moc pánové za váš čas a rady, už jsem si respektivě vybral. Přeji příjemný víkend.

P.S. : malý dotaz, vím že NtB na PC nemá ale je nějaký herní notebook podobně výkonný? ( to jen pro info, nic důležitého) děkuji za odpověď