Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní sestava - 32k

Zdravím,
potřeboval bych poradit se sestavením herní sestavy do 32k. Už nějáký čas sleduji po internetu různá srovnání, novinky ale i zdejší poradnu. No a pokusil jsem se něco sestavit, ale nejsem tak zkušený a potřeboval bych poradit co by šlo změnit, upravit aby byl výsledek co možná nejlepší. Hodlám hrát ve FullHD, ale příští rok si pořídit nějákou tu VR takže bych chtěl brát ohled i na toto. FullHD monitor mám takže není potřeba řešit tak samo i HDD a OS. Mám Windows 8.1 64-bit, ale kvůli podpoře DX12 počítám s upgradem na Windows 10.

Tady jsem se pokusil něco sestavit: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2RAL01357X01 2RZT01358H012I1X01.

Chtěl bych vzít ten nejnovější I7-6700K a protože bych chtěl i časem taktovat, potřeboval bych k tomu přispůsobit i MB. U grafické karty si nejsem jistý kterou vzít. Známý který přešel na AMD mi nabídl asi půl roku používanou GTX 970 za 8 500 kč, jenže nevím jestli by nebylo lepší jít do nějáké lepší karty. Někde jsem četl že by už příští rok měly být vypuštěny nové karty a tak by možná ta GTX 970 dávala smysl s tím že bych jí vzal asi na rok. Pak bych potřeboval poradit s výběrem zdroje, chlazení a nějáké vhodné case aby se to tam všechno pěkně vlezlo.
Děkuji za rady.

Tak tady tak kroužím a dívám se po nějákých těch sestavách a našel jsem zrovna jednu od Vás, která se mi líbí konkrétně je to tato: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP011WQQ01 2RAL01357Y01358H011Y0R010WXU012NNA011O1X012TAY01
Do této sestavy asi taky nakonec půjdu, ale ještě předtím bych měl jednu otázku. Viděl jsem ten graf srovnání mezi I5-6600K a I7-6700K ve hrách a tu I7 na hry by nemělo smysl kupovat. Ani ne už za rok nastupuji na VŠ a tak bych sestavu využíval i na CAD a programy na modelování, kde bych už ten větší výkon I7 využil ne? Taktovat bych časem chtěl ale ne nějak hardcore. Cennový rozdíl je asi 3000,- a jestli by to mělo příznivý dopad na výkon při modelování tak bych si připlatil pokuď ne tak půjdu do té I5. Proto jsem vás chtěl v případě že by se to oplatilo požádat o nějáké návrhy možné sestavy.

Návrh i5 Skylake K je herní stroj vyšší třídy s možností přetaktu bez zvyšování napětí tak do 4.4GHz a to s ohledem na desku.
Určeno pro dva tři monitory FullHD/třeba letecké simulátory nebo pro jeden 3-4K/rozlišení monitor.
Ano i7 je vhodná pro CAD ovšem lépe s profi g.kartu + 16GB pamětí a systémovým 250GB SSD pro celkovou rychlou odezvu stroje o proti klasickým diskum.
Což sestavu notně zdraží a nebude "herní" díky profi g.kartě.