Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem operační systém - podle čeho vybírat?

Zdravím, chci pořizovat OS a nevím podle čeho vybírat. Chci W10 ale tech verzi je milion. Nevim jestli zvolit 64, nebo32 bit. Souvisí to snad s procesorem?
Změna předmětu, původně: operační systém
Změna kategorie, původně: Software. Operační systém je operační systém. (karel)

Nejdříve by chtělo zjistit, zda zařízení W10 podporuje.

Jestli ano, tak běžní uživatelé si vystačí s verzi Home. Jestli si koupíš jenom klíč nebo i DVD médium záleží na tobě. Jestli si umíš médium vytvořit, tak ti stačí koupit klíč.

Pokud má zařízení více jak 4GB RAM, tak 64bit. Klidně si ale můžeš také vytvořit sám i 32bitovou verzi. Jazyková verze nebo bitová verze (32bit/64bit) nemá na aktivaci operačního systému Windows 10 vliv.

64 bit verze funguje na strojích,jejichž procesor tuto architekturu podporuje. Její výhodou je,že není omezení RAM jak u x86 na 4GB. Ostatní HW musí mít ovladače na příslušnou verzi.Pokud přejdeš z 32 na 64 může se stát,že budeš muset některé ovladače hlouběji vyhledávat.

Všechny normální procesory za posledních nevím, 10? let jsou 64bit.

Výhodou 32bit je větší kompatibilita s některýma (starýma) programama. Nevýhodou je, že podporují maximálně cca 4GB RAM.

Do průměrného nového PC je dneska blbost cpát 32. Ty máš 8GB RAM, takže instaluj 64bit.