Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - problém s připojením sluchátek

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Před dvěma dny jsem upgradovala OS notebooku z Windows 7 na Windows 10 a všechno proběhlo bezproblémově, až dnes jsem narazila na jeden problém. Když přehrávám jakýkoli zvuk (písničku, film) přes sluchátka a odpojím je, nezačne se zvuk přehrávat přes reproduktory - stejně i naopak, když běží reproduktor a připojím sluchátka, nic nehraje. Musím pro určité zařízení přepínat v nastavení zvuku a volit jej jako výchozí.
Nevíte někdo, co s tím?

• Nevim presne, ale zda se mi, ze je tam nekde moznost funkce AUTO odpojeni pri odpojeni JACK, coz znamena, kdyz se automaticky neodpoji, vystup zustane na posledni znamem vystupu.
• Také bych prosel nastaveni DEFAUT vystupu.