Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysvetlenie parametrov GPU GTX 650 TI

Zdravím. Mám zapeklitú otázku ohľadom grafickej karty GTX 650 TI 2GB (MSI N650TI-2GD5 / OC - Grafická karta 2GB DDR5 (5400MHz), NVIDIA GeForce GTX650 Ti (928MHz), PCIe x16 v3.0). Kupoval som ho v Alza obchode, ale keď si pozriem kartu cez akýkoľvek program , tak mi to ukazuje že mám 942Mhz Clock a 2700Mhz Memory speed. Buď som bol oklamaný, alebo je to kvôli tomu že mám PCIe v2.0? Skúšal som ho pretaktovať, a pri 3200Mhz memory už mám artefakty a pri Clock speed ani nevravím, zmením to o 5mhz a už je karta nefunkčná.Ináč pri základných nastaveniach funguje bez problémov , len neviem prečo mám zosekaný memory speed na polovinu keď som si objednával 5400mhz verziu?

Pri záťaži , keď spustím náročnú hru tak mi program na sledovanie činnosti ukazuje maximálne vyťaženie 942mhz clock a 2700mhz memory, pri nečinnosti obe hodnoty 342mhz, to beriem, ale neviem či je to dôvod na reklamáciu. Na oficiálnej stránke MSI som si pozrel tieto produkty a naozaj tam je jedna OC karta 2700mhz 928mhz a druhá 5400mhz 942mhz. Takto neviem či som bol oklamaný alebo je to tak správne.

Na spodku tej alza stranky je napisane:

Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter. Bežná cena znamená výrobcom/dodávateľom odporúčané koncové ceny.

Takze s pripadnym oklamanim ci sudom mozes ist do prdele, pekne by si na tebe zgustli.

Je vseobecne zname uz XY rokov, ze predajca moze mat chybne popisky a preto v pripade pochybnosti sa vzdy informacie overuju priamo na webe vyrobcu danej veci.
Eshopy bezne popisky len skopiruju, castokrat z ineho eshopu, ktory to tiez moze mat zle oproti infu na webe vyrobcu.

Link na webe alza odkazuje na web vyrobcu kde je ta 2700Mhz karta. Keby si sa zaujimal, tak zistis ze mali zly popisok.

Ked na tuto vseobecne znamu vec kasles, je to tvoj problem a nikoho ineho. Nadavaj sam sebe.

Skus alze napisat ci ti ju nevymenia, vacsinou sa da dohodnut.

škoda že takto Alza kleska u mňa v dôveryhodnosti. Len sa mi zdalo čudné že pri hraní hier som necítil až tak ten výkon, tak som sa začal zaujímať o pretaktovanie karty a popritom som zistil tieto skutočnosti. Nadávať určite nebudem , sú aj horšie veci. Ešte im napíšem o riešenie veci , snád vyjdú v ústretí. Len som chcel vedieť či to nieje problém u mňa, či nemám bottleneck efekt kvôli niečomu. A ako vravíš tým popiskom to majú zaistené. Nekašlem na zisťovanie vecí, ale niektoré veci fakt ujdú povšimnutia, občas maličkosti, ktoré si človek ani neuvedomí a potom sú z toho takéto kraviny. Aj tak ďakujem za informácie ktoré som potreboval vedieť a že sa mám obrátiť na predajcu a nehľadať chybu u mňa v HW.