Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavení routeru

dobrý den, nedávno jsem se přistěhoval do anglie a často komunikuji přes internet jak pracovně tak i soukromě. Můj problém je v tom ,že si myslím že mám špatně nastavený router. Vždy jak volám třeba přes viber, messeger nebo skype po nějaké době mi ukáže spojování hovoru. Hovor ukončím zavolám znovu vše jde dobře na nějakou dobu. Myslel jsem si ,že to může být stejným kanálem ale ten jsem po instalaci wifi analyzeru prozkoumal a nastavil na nepoužitý kanál číslo 5. Ale dělá to pořád. Nevím co už nastavit nebo kde je chyba. Jak se hovor přeruší tak internet běží pořád a na druhé straně je na 99.9% vše v pořádku kamarádovi během přerušení hovoru jede internet pořád. Napadlo mě UPnP ale to mám zapnuté. poradtě prosím kde by mohla být chyba nebo něco špatně nastavené. Děkuji moc už si nevím s tím rady :-(

Napíš všetko! Čo najviac informácií... Akej farby je router nikoho nezaujíma...
Začni pripojením - aké, ako zapojené, pokračuj hw výbavou a ukonči to kompletným nastavením... Ale ako to tak vidím, Ty to nedáš - zavolaj si radšej niekoho, kto má aspoň trochu viac znalostí - bez urážky.

router mám talk talk super fibre připojení mám pevné, zabezpečení mám wpa2-personal, UpnP mám povolené a tady jsem asi skončil. Omluvám se ale tohle je tak vše co znám. Jenže tady v anglii mají všichni na párku nikoho tady nic nezajímá ,že má někdo problém a ještě když by náhodou někdo přijel tak zaplatím tolik liber ,že jdu skákat ze skály...

Čiže v kocke:
1. Pripojenie od poskytovateľa káblom do nejakého zariadenia menom talk talk super fibre ?
2. To zariadnie - je router s funkciou Access Point ?
3. Pripájaš sa výlučne cez wifi (mobil, tablet, ntb) ? Cez kábel si to neskúšal ?
4. Kto to nastavoval ? Vieš sem dať fotky z nastavení ?

nepoužitý kanál 5 nic neznamená, když bude na 6 plno (default pro mnoho routerů z výroby). šířka wifi pásma je typicky 5 zabraných kanálů. ten wifianalyzér to snad ukazuje, na ntb je to vidět přes inssider.
nevím zda má anglie nějaké odlišnosti v nastavení wifi. router bude přednastavený podle jejich trhu, ale region síťovky v mobilu/notebůů je dobré změnit taky, pokud sis to dovezl odsud.
jestli máte nějaké sdílené ubytování a pobíhají tam další mobily a tablety, chce to umravnit ty krámy proti neustálemu zkoušení režimů -> na routeru nastavit zabezpečení wifi napevno: wpa2 + aes.