Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD Sata 3 disk do slotu na Sata2 (ne)kompatibilita.

Ahoj,
Koupil jsem si do svého notebooku SSD disk, který má připojení SATA3, ale v mém NB je slot pro SATA2,
jenž, je s ním na 90% nekompatibilní. Co ted.....Všichni mi radili všeliaké ty žvásty že to tam půjde,
že mám támhle a takhle to nastavit, atp... Nic z toho. Problém je v tom, že ten disk je moc rychlý.
Disk čte ale pro jeho rychlost nedokáže zapisovat. tak bych ocenil podrobný funkční návod jak NATO. Dík

Ale na mém NB není. Spustil jsem na něm ubuntu a dělal nějaké testy jeho rychlosti a zápisu ukázali, že nepracuje správně. , v biosu se chová podivně, OS na nej nejde nainstalovat, v kroku výbery oddílů se to na 1% čtení souborů zasekne.... Disk je nový, otestovaný 100% funkční.

teď už jen stačí napsat výrobci, proč jeho notebůů není kompatibilní s tvým ssd diskem, co ti navrhuje.

edit: ale myslím, že máme sprostého podezřelého:

Chipset NVIDIA MCP79D

jsem zvědat, co ti výrobce odepíše a které ssd ti doporučí (s kompatibilními řadiči, pokud existují).

edit2:

Storage
Interface: Serial ATA-150

možná to bude mít řešení: vygoogli, jestli možné ten ssd přepnout do režimu sata150 (a tím to degeneruješ už skoro na běžný hdd).