Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor, nebo televize

Zdravím,

mám dotaz ohledně výběru zobrazovadla. Rozhoduji se zda koupit LCD monitor s TV tunerem, nebo rovnou televizi. Podmínka je min. 27' a IPS displej. což u TV na výběr není a v LED/OLED... nevím jaká je kvalita zobrazování v porovnání. Případně pokud mi doporučíte kvalitnější technologii, budu rád. Monitor či TV, by měl(a) sloužit převážně na 3D tvorbu/ filmy. Vzdálenost sledování není velká, ale min. bych požadoval 27' a ostrý, jasný obraz. Cenu bych viděl max. 10 000,-

Děkuji za pomoc

LCD monitor a televizi, bohuzel 10.000 je tak cena za jedno zarizeni, ale ty potrebujes dve.

Samozrejme variantou je LCD monitor s TV tunerem, ale ocekavat od techto spotrebitelskych monitoru nejakou kvalitu na 3D tvorbu, to jak fakt ne.

Jinak preju stesti, abys neco nasel, ja o nicem, aby to melo perfektni obraz a jeste TV tuner nevim, televizi jako hlavni zobrazovadlo rozhodne ne.

Hmm, i ten nejlevnejsi co vidim je pres cenu:

http://www.czc.cz/nec-ea273wmi-led-monitor-27_2/13 9768/produkt

Koukam v bile je levnejsi, snad nebude zadny zdrhel, pro jistotu projed recenze na netu:

http://www.czc.cz/nec-ea273wmi-led-monitor-27/1397 69/produkt

Koukam na CZC, ze Asusy tam maj levnejsi, ty byvaji vetsinou take s opravdu peknym obrazem, no projed recenze na netu.

Ono stejne nejlepsi by bylo si prohlednout na zivo predem.

Tak prvni je technologie, je zrejme, ze bud IPS nebo PVA a jejich klony.

Druha dulezita vec je barevny gamut, monitor by mel mit minimalne 8bit barvy, jiste by 10bit byl lepsi, ale jsi omezen penezma.

Dalsi je rovnomernost podsvetleni, to byva nekdy velky problem, ze u kraju nebo u stredu je to jasnejsi nez jinde.

Urcite i mit moznost co nejvetsi miry regulace jasu, levne monitory dost casto neumi.

Samozrejme pred nakupem zkontrolovat na pripadne vadne body.

No a dobre je vybirat i podle znacek, ikdyz nektere levne EIZO dnes za moc nestoji, drazsi EIZO nebo NEC si drzi uroven. Samozrejme i od jinych jsou drazsi monitory kvalitni, ja co vim, tak ten zmineny Asus mel slusne kousky, ale urcite projed recenze, objevis jiste i dalsi.

niečo na úrovni maserati,s možnosťami bugatti za cenu dacia sandero jednoducho skombinovať nejde......čo by možnosťami vyhovovalo,by bol napr. projekčný štúdiový monitor JVC,ale ten by už bol cenovo niekde inde než max 10000 czk......