Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Case airflow

Zdarec, jen mám takovou drobnou otázku. Ve skříni nemám přední velký větrák, který by vháněl studený vzduch. Mám pouze větrák na chladiči CPU a vzadu malý větrák na odtah. Vím, že by ve předu správně větrák být měl, ale ovlivní to teploty komponentů nějak zásadně ? Momentálně mám teploty si myslím ještě v normě. V idle CPU kolem 30°C, GPU kolem 40°C. V zátěži CPU do těch 60°C ale grafika se někdy vyšplhá až na 75°C, ale víceméně se to motá kolem těch 70°C. Mám to řešit ? Teploty jsou snad v pořádku, ale srazil by je trošku přední větrák ?

PS: u GTX 970 se v idle větráky netočí, což je dobrý a tak to má být, ale v zátěži kdy grafika běží na 100% u těch nejnáročnějších titulů se větráky roztočí max na 60%
nejde někde nastavit víc ? Zkoušel sem to v Afterburneru, ale přišlo mi, že na to grafika vůbec nereagovala

Jesus Crist, ja to tam nastavoval jak blbec, a až ted sem si všiml malého tlačitky APPLY. Nastavil sem tam 85% a grafika má max 65°C....Zkoušel sem tam ještě přidat Memory a Core clock +100 Mhz výkon sem poznal teda okamžitě. AC Syndicate z 50 na 60 FPS a teplota do 65°C. Do jaké míry je to bezpečné taktovat ? Afterburner nabízí až +1000 Mhz což bych grafiku asi zničil ne ? a ty větráky nevadí když dám třeba na 95% ?

Říká se, že se může až o 20%, ale to je individuální. Já netaktuju (nepotřebuju to).
Afterburner občas používám ke sledování čidel ve hrách.

nevadí když dám třeba na 95%?

Nevadí, ale bude ti to zbytečně řvát. Já bych to nastavil tak, aby teplota byla 45-50° C. Ale není nutné ani to.