Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 Nebootuje na desce MSI H 97 PC MATE

Zdravím,tak bohužel problém s instalací Win 7 nastal a to ten že po instalaci deska nebootuje z disku,a stále dokola se restertuje,jako by na disku nebyl žádný systém. Tento právě nainstalovaný disk ale bez problému bootuje na jiné starší desce s AMD cpu. (zkoušena 32 i 64 bit. verze)
Na této nové desce MSI H97 funguje jak má jen Linux Ubuntu,včetně bootování,jak píšu pracuje jak má.Ale Ubuntu se dá rozjet i na vietnamských digitálkách -:)
Nepomohla ani instalace nejnovější verze biosu 5.8 ze stránek výrobce MSI.
Pro úplnost je tam procesor Intel I 5 4460,doporučené Ram-Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9. Vše je nové.
Vypadá to že buď tato deska MSI nebo obecně bios H97 neumí jiný Windows než 8 a vyšší?
Nebo jde o nějakou vadu na desce? Nechci si zatím pořizovat kvůli desce WIn 8.
Máte s tímto problémem nějaké zkušenosti?
Děkuji za radu.

Windows jsem instaloval nově na této desce na nový Hdd,a po posledním restartu během instalace se nic nenabootuje.V biose vše nastaveno správně,zkoušeny všechny Sata porty,různé káble,zdroje,i různé disky a DVD mechaniky.Vždy se stejným výsledkem.Prostě psicho. Jediné co na desce funguje jak má je ten Linux. Nepochopitelné,kdo to neuvidí neuvěří. Nainstaloval jsem Win 7 do desítek počítačů a vše o.k. jen toto je první deska MSI s biosem H97. Nedostal jsem uspokojivou odpověď aňi ze servisu,tak už nevím,asi desku vrátím.

Do nouzového režimu to nejde,tváří se to že není nahraný systém,jen se dokola restartuje,sáhne na HDD a reset.
V biosu disk je,vše jak má být.Podařilo se nainstalovat z DVD zkušební verzi Win 8, tu na 90 dní a funguje.
Jen po nahrání nejnovějšího biosu,opět problém,win 8 se snaží o svou opravu a asi tři hodiny,pořád dokola,bez výsledku. Byla nutná kompletní nová instalace z DVD aby pc zase fungoval. Tak myslím že ty desky MSI s tímto biosem H97(zkoušel jsem dvě nové,a obě "vadné") jsou asi s tímto procesorem I 5 4460 nepoužitelné. Asi půjdu do desky Gigabite.MSI mě momentálně zklamalo.

Ten windows musis nainstalit na tejto doske, a ne na nejakej inej AMD doske. Potom bude bootovat. BIOS si nastav pred instalaciou na AHCI mod. A v instalatore zrus vsetky oddiely (alebo pred instalaciou komplet aj MBR napr. killdisk-om alebo diskpart v konzole a v nom list disk select disk spravne cislo a clean)

procesor nieje v support liste-len 4440/4440S z 44xx rady,ale všeobecne podla ohlasov užívatelov,dotyčná doska má velké problémy korektne fungovať s procesormi,ktoré podporujú turbo boost,až revízia dosky gaming3 tieto problémy nemá,,,,