Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 - Win10

Dobrý den. 1, když si udělám bitovou kopii Win7 HP na nový HDD, měli by oba HDD fungovat samostatně, je to tak? 2, když na jeden z nich nainstaluji W10 a druhý bude fungovat jako W7, je to reálné? Bude to legální? Děkuji za odpověď. :beer:

Legalni to nebude urcite, Microsoft bohuzel narozdil od hodne jinych firem nevztahuje licenci k pocitaci ale k poctu instalaci, takze jedna instalace jedna licence, ty by si tim mel nainstalovano dvakrat, ikdyz pres bitovou kopii.

Jestli to bude fungovat nevim, nezkousel jsem, jestli to prubnes, tak pak dej vedet, jak to dopadlo.

To urcite ne, teda pokud si s tim neco nevyvedes sam. Zalohujes bitovou kopii Win7, nahodis na druhy disk, upgradujes na Win10 a pak by mely fungovat oba systemy, ale myslim si, ze jeden z nich by mel (nebo mohl) prestat fungovat pri prvnim overeni pravosti, teda stazeni a instalaci aktualizace pres Windows update.
Otazka je krome teda pokusu, proc to delat.

Podpora Windows 7 skonci na zacatku roku 2020, zatim je od Microsoftu prisliben zdarma upgrade na Windows 10 do pristiho leta, takze myslim, ze mesic kveten bude tim pravym mesicem na upgrade stavajiciho systemu, tou dobou uz by mohlo byt hodne problemu vyresenych.