Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý přesuv souborů

Zdravím,
mám už asi půl roku nějak pomalý přesuv souboru. Předtím to jenom tak "bliklo" když jsem přesouval něco malého, ale teď se to nejenom ukáže, ale to i trvá. O velkých souborech nemluvě. Ty klidně trvají i klidně dvě hodiny na 4 gb. Kdyby mi to aspoň ukazovalo rychlost, ale ono né, ono to jede jak šnek a ani mi to nevysvětlí proč...

Kromě přesuvu souborů jsem nějaké zpomalení nezaznamenal, někdo neví čím by to mohlo být? Jestli je čas vyměnit HDD, řekněte mi to a rád bych slyšel slovo odborníka i na výběr hard disku. Hodně hraju, a nevím co si mám vybrat. SSD nechci. Aspoň 1TB.

Edit: Konkrétně tendle přesuv souborů je pro mě celkem důležitý a už mi to tu jede minimálně 2 hodiny. Nechávám přez noc. Kappa.

Přesun v rámci jednoho disku je okamžitý, protože se nic nekopíruje, jen se změní údaj v tabulce souborů
Přesun v rámci více disků (třeba i na flash disk) je v podstatě to samé jako kopírování - nejprve se soubory zkopírují a následně se odstraní
Může mít na to vliv třeba antivir. Zkus jej na chvíli vypnout

podle záhlaví jde o průzkumník windows 3.1, updatnutý na w10.
úplně zbytečný dotaz, vlastně konstatování: to je update čehosi, navíc bez doinstalace ovladačů w10, místo korektní čisté instalace.
chtěl jsi nutně w10, máš w10. co se ti nelíbí?
a jak píše nadkolega: pokud tam ten update zanechal předchozí antivir, no potěš.

No a jake antiviry si tam teda mal a vsetky si uplne odinstalil a restart Win? Aj defender skus uplne vypnut.

Ovladace chipsetu si tam instaloval jake, a boli urcene presne pre ten tvoj chipset a Win10? Preco pouzivas vobec nejaky nedorobeny Win10? Na inych Win to neslo lepsie?
A skontroluj si povrch HDD napr. v HD Tune je tam error scan

Ne, není. Dobře díky moc všem co mi tady pomáhali. Ovladače jsou nainstalované a velký test úspěšnosti se pokusím udělat asi tak za 2 hodiny - potřebuju přesunout asi 15-16 GB.

Co se týče té poslední věty - jak už jsem řekl, i když jsou technicky nedodělané, já jsem s nimi více než spokojený. Měnit nechci a v nejbližsí době, jelikož jsem se "zde" už zabydlel, ani nebudu.

Tak ich nemen, subory kopirovat by mali zvladat :) Ja len ze bohvie co tam zas nacpali za funkcie, trebars to na pozadi indexuje, defragmentuje, posiela to do NSA a obamovi domov kazdy ten tvoj subor, a podobne :-) Aspon to vsetko deaktivuj (hlavne ten plan defragmentacie uplne vypnut, a aj indexaciu si pozret ci to nerobi na pozadi nejake hovadiny, apod).
A hlavne spravne ovladace pre chipet nainstalut z webu vyrobcu dosky pre ten chipset a Win10. A aj updaty od MS vsetky nech su nainstalene preistotu. Este si mozes v spravci zariadeni najst nejaky ten SATA controller a pod nim si skontrolovat ze tam je aktualny mod DMA a ne PIO.