Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zabranit zatvoreniu CMD vo win7 po vykonani ulohy ?

Chcel som pouzit jeden program, ktory bezi cez CMD a je v .exe-cku. Ked som to najprv otvoril same bez parametrov, ani som nestihol precitat co vypisalo. Potom ked som to isiel spustit cez CMD s parametrom --help, tak som videl ze vypisalo vsetko, ale tiez sa hned zatvorilo.
Neviem to nijako stopnut.
Vygooglil som video niekoho ako pouziva ten program cez CMD a jemu sa to nezatvorilo a pritom tiez pouzil iba --help za .exe.

Dik

Rovno spúšťaš konzolovú aplikáciu, ktorá síce po spustení otvorí okno cmd ale hneď po ukončení to okno zavrie.
Čiže:
1. Spusti najprv príkazový riadok (tak je to aj na tom videu) = Štart - spustiť - napíš tam cmd
2. Následne si spúšťaj ten program

alebo

Štart - spustiť - cmd /k tvojprogram.exe

Takto som na to isiel:
1, klavesa Win+R
2, cmd, Enter
3, drag&drop .exe-cko programu do okna cmd. vysledok:
[A6f1K78.png]
4, dopisem: medzera, --help
[isMspuj.png]
5, Enter
6, vyskoci okno Kontroly pouzivatelskych kont, ja to povolim
7, Vyskoci samotne okno exekucie programu, vypise help veci a velmi rychlo sa zavre

tak ako som to uz pisal hore

Ano, tam bola chyba
[xrxRqck.png]

Preco ste mi to hned neporadili a preco ked robim Win+R > cmd, Enter, sa to spusti ako nespravca ?

A dalsia vec, ked mam cmd cez spravcu, neda sa drag&drop to .exe-cko aby vypisalo jeho cestu. Preco ?

edit:
chlapik na videu to nema spustene ako spravca, teda ako je to mozne ze mu to funguje ?
a da sa nejako nastavit (v registroch?), aby ked chodim cez tu shortcut, cmd spustalo iba ako admina ?

dik

Preco ste mi to hned neporadili

protože nejsme lamičky a UAC máme vypnuto, protože nepoužíváme admin účet? ;-)

Tvé dotazy naznačují, že vůbec nechápeš jak pracuje UAC. Pokud spouštíš něco s elevovaným UAC, tak je použit jiný účet pro spuštění takového programu a pak celkem logicky drag&drop fungovat nemůže (zjednodušeně proto, že je to "jiná plocha")

start cmd /k (color c0 ^& title titulek_nového_okna ^& 1.příkaz ^& 2.příkaz)

když chceš mít povolenou vlastnost quick edit, musíš si ji pod novým uživatelem (nebo tím s elevovanými právy) znovu nastavit:

[HKEY_CURRENT_USER\Console]
"QuickEdit"=dword:00000001
"ScreenColors"=dword:00000070

to je vyjadrenie k veci, ze preco mi nepisalo cestu k suboru pri drag&drop ?

to si sám spusť nebo najdi syntaxi, nejsem mateřská školka.
máš příklad jak dostat nezavírající se okno po vykonání příkazu, s umístěním jeho nastavení.
čemu říkáš drag&drop a jak to používáš, když přitom řešíš příkazové okno, to je tvůj problém, ne můj.
taky nevím, co sis zjistil o uac a jestli to chápeš. je půlnoc a na nějakou výuku se můžu...