Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradí mi někdo prosím s výběrem herní sestavy do 30 000Kč

Zdravím, doufám, že sem píšu dobře.
Předem bych chtěl poděkovat každému kdo mi tu pomůže za jeho čas, ochotu a pomoc.
Takže jsem si chtěl k Vánocům nadělit nějakou herní mašinku do cca 30 000Kč. Procházel jsem hodně různých sestav a komentářů k nim takže jsem si taky něco sesmolil.

http://www.czc.cz/3satujoqcejaf9s7ufon2pkvs9/sezna m

Každopádně tomu stejně moc nerozumím, proto se sem obracím s prosbou o pomoc. :)
Zajímalo jestli by takováto sestava fungovala ( Rád bych si zahrál nové hry v pěkném nastavení ), jestli se mi tam komponenty tak jak je tam mám nebudou bít, jestli mi nějaké nechybí - např nevím jestli je třeba dokupovat chlazení. A jestli se to vůbec do skříně vejde :)
U některých komponentů jsem si vůbec nebyl jistý tak uvítám i každou alternativu. Základ je herní a cca do 30tisíc sestava.
Děkuji.

Přesně jak píše M-Pol, skylake bude určitě na hry lepší a vydrží ti dlouho. Já jedu na I5 druhý generace a pořád stíhá, sice už je na hranici, ale co by člověk chtěl, už je to veterán. Koukni i na bednu, má jen jeden protiprachovej filtr a zbytek se musí dokoupit, chlazení bedny udělá dost, hlavní je, aby dovnitř nešel bordel, komp ti poběží pěkně potichu a nebude se hřát. Letos jsem koupil http://www.czc.cz/fractal-design-define-r5-cerna/1 63517/produkt a musim říct, že to je naprosto luxusní bedna. Prostorná, můžeš si vnitřek překopat podle potřeby, snadno vyndavatelný filtry, pozice pro vodníky atd. atd. Koukni na recence, je to top bedýnka. :-)

Pro hry je třeba výkonné PC. A to je velmi drahé. Především se poraď se svým bankovním účtem. Nehledej radu od jiných - rezervuj pár desítek tisíc (Kč) a ber to nejdražší...
Protože obvykle platí přímá úměra mezi cenou a výkonem.

rezervuj pár desítek tisíc (Kč) a ber to nejdražší...

S tím bych nesouhlasil :-)

Pokud člověk nutně nepotřebuje hrát ve 4K, ale stačí mu FullHD, tak se složí sestava za těch 30k parádní, která poběží pár let. Pak bude stačit koupit výkonější grafiku a dá se používat dál :-)