Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mechanika DVD-RW SATA - výber

Poradte, prosim novu mechaniku.

Ja viem ze CD/DVD je uz minulost a prave preto sa stretavam zo starsimi "plackami".
Mechaniky su lacne a rozdiel v cene je par korun, takze na cene nezalezi.
index.php

Preto chcem mechaniku, ktora najlepsie cita starsie (miene poskodene) media.

Ma niekto skusenost a je ochotny poradit?

Taky jsem si koupil do noveho PC mechaniku,

tuto Lite-On iHAS124-14.

Cetl jsem, ze by mela byt dobra i ve vztahu k citelnosti starsich medii, jenze pak jsem se docetl, ze jeste zavisi na revizi a ze revize 1 mechaniky uz se nikde koupit neda a ze ta byla mnohem lepsi nez soucasna revize 2.
Takze ono to asi vyjde na stejno a ze ti nekdo rekne, ze tahle mechanika OK taky nemusi platit, kdyz bude mit dotycny jinou revizi.

Lite-On je v pohode, kdysi meli i dobrou povest, ale je to fakt dneska jedno. Ani si nejsem jist, kolik vlastne vyrobcu je, Lite-On, LG, Toshiba Samsung, jestli je krome tehlech tri jeste nekdo dalsi nebo je zbytek jen rebrandovano?

to jsou nesmysly - promiň. :-)

Jako dlouholetý palič preferuju právě LG, které na rozdíl od Samsungu doopravdy funguje a nerozsype se po půl roce. Samozřejmě kvalit Pioneera nedosahuje, ale i tak tu mám pár kusů GSA-4160B (ještě PATA), která má každá "najeto" několik tisíc vypálených CD i DVD a dodnes spolehlivě makají.

Neznam jedineho nespokojeneho uzivatele vypalovacky Toshiba Samsung, vlastne ted uz jednoho jo, ale tač musi byt vzdycky neco extra. ;-)

Ne, je to nesmysl, TS byly a jsou v pohode, rozhodne to neumira vic nez ostatni, muj nazor je, ze je uplne jedno co se koupi. Bude to priblizne stejne. LG vypalovacky jsem take nemusel, protoze jsme je brali v praci a jednou mi z vypalovacky do pocitace vytekl olej, jak se tam dostal nevim, vypalovacka prisla v pytliku jako nova a nikde nic viditelneho na ni, ze by byla treba odrena nebo tak neco nebylo. Ovsem kvuli teto epizodce bych LG jinak neodsuzoval, co si pamatuju, tak jinak standardni vypalovacky.

No jako oni jedou dodnes ty LG co mám na vypalování dat a DVD ok nic proti kdo používá jenom toto ,jenže s tím ISO + orig hrama problém už od začátku teda beru ty co mám.Teď jsem vybíral známému tak jsem to trochu projížděl na netu a u LG se zřejmě nic nezměnilo takže jsem mu vzal Lite On a druhá volba byl právě Samsung kde jsem nic takového nečet,podle mě to je u LG vlasnost když u starých toto bylo a u nových rovněž.:-)

čtení záměrně zkriplených herních medií mě nezajímá. Můj zájem je: 1. kvalita samotného výpalu a 2. kvalita a výdrž samotné mechaniky.

V obém je LG jednoznačně nejlepší co se těch dnešních běžných značek týká. Samozřejmě jsou specifické věci (např. staré SCSI Teacy 8x nebo moje srdcovka originální Plextory, popř. stará dobrá Yamaha), ty jsou ale záležitostí dávné minulosti a věřím, že většina paličů si na tyhle věci ani nepamatuje. Ani Pincek se už dnes běžně neprodává...

Jak jsem už kdesi psal - za svůj život jsem vypálil desítky tisíc médií (a to nejsem pirát :-)), začínal jsem s tím už někdy v roce 1993 nebo 4 (už se fakt nepamatuju), zato se pamatuju na dobu, kdy pálení byla docela věda.. ;-)

s Toshibama jsem měl vždycky problém, nikdy nefungovaly tak, jak bych si představoval. A Sráčsung, to byla vždycky parodie na vypalovačku. Dnes je to ale stejně jedno, drtivá většina lidí už stejně nevypaluje, mechaniku mají jako DVD-ROM a i to je už hodně na ústupu. Do běžných PC mechaniku už nedávám vůbec..

Dakujem za prispevky. Nechcem robit vedu okolo mechaniky za cenu dvoch krabiciek cigariet.

Ale hladam, citam recenzie a zistil som, ze Asus, LG podporuju M-Disc (Data Tresor Disc).
Je to len marketing, alebo je to archivacne medium "na veky"?

"opticke media vseobecne su strasne pomale"
Samozrejme nechcem archivovat nejake briblble serialy ani filmy.

Mam natocenu moju babku (pre pametnikov na SONY Betamax), mojich rodicov (VHS), rozne svadby, krstiny ...
(samozrejme davno prevedene do digitalneho suboru)

Pomalost optiky by nevadila, ide o trvanlivost (M-Disc sa vyhraza 160 rokov, Data Tresor Disc 1000 rokov).
To ze nie kazda napalovacka to vypali, viem riest ja. Ale to ze nie kazda mechanika to precita, je asi problem ktory tento princip archivacie neguje.

No ved babku tetky das na 3 hdd (interny + 2 externe) a zhruba 2x za rok ked aktualizujem zalohu tak si to aj porovnam podla obsahu tym aj overim citatelnost apod. Ze by odisli vsetky naraz to tazko. ked to chces ale niekomu dat vypalene tak potom ano potom je idealne dat to an nejakom slusnom mediu a ne na obyc hovaidnach co o 10rokov je v riti :)

Ale vsak ano. Netvrdim ze sa pojdem zastrelit do rybniku (pre zicher).
Zaznam babky mam na diskoch uz hodne rokov (tetky natocene nemam :-)).

Chcel som len "akademicky" preverit skusenosti uzivatelov tejto Poradne s danymi technologiami.

Aj tak Ti dakujem, asi tento typ archivu nepouzijem.

Vsechny zivotnosti od 30lete az po milion let byly dosazeny v laboratori, nikdo na svete nema nejmensi paru o tom, jak dlouho to ve skutecnosti vydrzi.
Vyrobci tech disku doufaji, ze vydrzi dele jak jejich firmy, takze realnou minimalni vydrz bych si tipoval aspon na 20 let, ale kdo vi.

Samozrejme muzes to na nejaky takovy disk nahodit, tim nic nezkazis, ale u pomerne cennych dat je zaklad mit to na 3x HDD.

Nieco OT na rozveselnenie.
Ano mechaniky za cenu dvoch krabiciek cigariet su nezaujimave.

Kamarat nastupil do firmy, ktora bola dvaktat predana a mala viacero IT-ckarov (teda chaos).
Je tam len 22 PC a nove nemaju ani mechaniku.

Zobral som moje "testovacie" media (3x CD, 2x DVD).
Zacali sme test CD na mechanikach LG, Asus, Samsung .........

Potom prisiel nocny vratnik a zavolal policiu a test bol v prdeli.

Aj tak z pidi testu excelovala LG a Samsung.

dnes je úplne jedno,akú mechaniku človek kúpi,90% mechaník vyrába ako OEM výrobca LiteON,10% LG, Pioneer a Yamaha výlučne pre svoje prístroje a zbytok výrobcov už výrobu zastavil úpne,to,čo sa predáva pod obchodnými značkami Asus,Samsung,Toshiba,HP,MSI je obvykle LiteON,u Toshiby je časť výroby od LG,zbytok je takisto LiteON...niekde sa ešte dajú kúpiť nevypredané zbytky Sony,NEC,Philips a Optiarc/spoločný výrobok Sony+NEC/,ale to už sú vzácnosti,Optiarc už je takisto zrušený,a velmi vzácne "novodobý" TEAC,ale to už je takisto LiteON,pôvodný TEAC už takisto mechaniky nevyrába od roku cca 2007,takže dnes je to už v podstate úplne jedno,čo človek kúpi,jedine čo býva dosť problémové,sú mechaniky Samsung,tie dosť často vypalujú tak,že médiá sú v iných mechanikách ťažko čitatelné,čím to je ,vie len Samsung......

pokud to máš jen na takové to občasné domácí pálení, tak problém není. Ale LiteOff nezvládá dlouhodoubou zátěž, vypálíš za sebou 50 DVD a jde do háje. Proště ošizená čínská srágora. Schválně si ho někdy kuchni. Vše je z laciného plastu (i šroubový pohon) a plechy ty nejtenčí možné. Ve srovnání třeba s Pioneerem je ta mechanika o dobrou polovinu lehčí - to taky o něčem svědčí.